Lista ocen Fiat Linea (135) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 119 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzech
Sedan 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
tu się nie wypowiem bo to była jazda próbna, myślę, że do danych fabrycznych dla diesla trzeba około 0,5 L dodać (sądząc po wskazaniach chwilowych komputera, po mieście nie schodziło poniżej 4.5 najczęściej około 5-6 L nie uwzględniając przyspieszania tu norma to powyżej 10L)
~Jemi
Sedan 1.6 Multijet 105KM 77kW
Tu jest fantastycznie !!! Czasami ludzie piszą bzdury, ja przejechałem tym samochodem 115000 km. Spalanie- trasa od 4.5 przy jeździe wieczornej do 4.9 miasto- 6 do 6.5 Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Spalanie świetne !!!
~AUTORYTETmORALNY
Sedan 1.4 77KM 57kW
Bajka. Ale mam lekką nogę. Niemniej jednak, trasę 500 km po polsce przejechać ze średnią 5 litrów, to należy się cieszyć. Przeglądy co 2 lata i 30000km i niedrogie u Fiata. Gwarancja 3 lata. Zmieniam auta przed końcem gwarancji, więc koszty zawsze 0.
~Boniu
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Linea może zużyć mało paliwa a zarazem może zużyć go wiele. Wszystko zalezy od stylu jazdy. Przeciętne spalanie w trasie bez ECOOSZOŁOMSTWA(ecodrivingu) i bez \"gazu w deche\" to ok 7,4L/100km Roczny przegląd wraz z wymianą filtrów i olejem to 900zł
~ryszardo_
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
średnie zużycie benzyny 7litra/100km, przy ekonomicznej jeździe trasa 5,6; miasto 7,0 przy normalnej jeździe trasa 6,5-7,0; miasto 8,0 a gazu spala odpowiednio więcej od benzyny średnio o 2 litry ale przy cenie gazu to koszty są bardzo niskie.
~waldemar
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
Autostrada w większości 120km/h 7,1litra. Miasto 7,5 - 7,6 litra. Jeżeli jedziemy z dopuszczalna prędkością na naszych drogach to zużycie około 6 litrów. Po przejechaniu 3000 km średnie zuzycie 6,4 litra. Całkiem nieźle.
~Aixen
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
Pali około litra więcej niż dane producenta - czyli niezbyt dobrze. A ja podróżuje raczej spokojnie. Jeżeli będziemy chcieli wykorzystać całą dynamikę jaką oferuje silnik,należy liczyć się ze znacznym wzrostem spalania.
~Michał
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Żadne koszty mnie nie zaskoczyły, czy to napraw czy serwisowania. Generalnie mimo, że samochód nie jest bardzo popularny, ale raczej każdy mechanik go "ogarnie". Spalanie akceptowalne :)
~aknaib
Sedan 1.6 Multijet 105KM 77kW
Spalanie po przejechaniu 4 tysięcy kilometrów jest całkiem ok. Trasa od 4.6 do 5 litrów (jazda do 130 km/h na autostradzie, na zwykłych drogach wyprzedzanie z dobrym przyspieszeniem) Miasto powyżej 7 litrów.
~dany11
Sedan 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
na trasie może być,ale wystarczy wjechać w miasto i korki zimą,a momentalnie spalanie wzrasta do 7l.zaznaczam że w moim aucie klimatyzacja w automacie jest włączona przez cały rok.ceny części są do przyjęcia .