Lista ocen Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100KM 74kW 1996-2002 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~aga
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
fiat to samochód tak dobry jak jego klamki; średnio spala 6,5l/100km co nie jest rewelacją i tyle też podaje producent; w niektórych egzemplarzach szybko pękają paski rozrządu nawet po 50tys; w moim zużyło się koło pasowe wałka rozrządu - cena 450zł !!! no i pasek rozrz. centralny zamek nie zawsze otwiera klapy bagażnika; we wszystkich modelach marea, bravwo i brawa parcieją klamki; ceny części takie jak samochodów zachodnich; blacha...
~lukasz
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
8 litrow miasto/6 trasa. jesli chodzi o naprawy to nie sa drogie ale jest ich bardzo duzo. przez 4 m wymieniona skrzynia belka sprezyny lozyska wahacze sprzeglo kolo pasowe no i elektryka pada. nie wspominajac o gnijacej podlodze. mialem 3 fiaty i odradzam kazdemu tragedia. zadne auto nie sprawialo tylu problemow . w tym aucie leci wszystko pokoleji.
~Marea td100 HLX
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
zużycie paliwa zależy od stylu jazdy idzie jechać ok.6l na 100 ale potrafi łyknąć też koło 9na100, przeglądy robie sam więc nie wiem,części zależy gdzie się kupuje np. na rozrządzie w sklepie internetowym zaoszczędziłem 200zł. za tą samą markie więc nie dajcie się zrobić na szaro w sklepie pana kazia który z regóły mówi że to fiat więc to musi kosztować
~elwe
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Zużycie paliwa przyzwoite, ale można by spodziewać się trochę lepszego wyniku. W trasie wychodzi około 5 litrów (jeżdżę spokojnie). W cyklu mieszanym nawięcej spalił mi 6,9 litra. Części oryginalne raczej drogie. Jak się nie korzysta z serwisu autoryzowanego koszty przeglądów i napraw nie odbiegają od normy.
~dakrzyzanowski@tlen.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
z uwagi ze caly czas klima chodzi, moje wyniki moga byc zawyzone: lato 5 trasa, <6 miasto, zima 5.5 trasa, ~6 miasto. wymiana oleju: 130 plz, wymiana plynow w klimie: 100plz, klocki+tarcze na przod 1000plz, czujnik wrzucenia tylniego biegu (zeby sie swiatlo cofania raczylo zapalic) ~50plz.
~aspires
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Tasa przy spokojnej jeździe max. 90km/h zadowala sie 5,5l/100km (Kraków-Bydgoszcz).Średnio nie patrząc na oszczędności tasa 6,5l/100km. Miasto niestety mnie zawiodło ok. 9 l/100km - krótkie trasy
~ Obiad@planty.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Miasto lato klima raczej pomału nie jedę, / Trasa ostatnio jadąc na wdczasy do chorwacji odcinek z polski do Budapesztu nie przekraczałem 120 km spalił 4,8 lit. Ceny jak w innych samochodach.
~potager@o2.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
W lecie jadac na wakacje na trasie przy100km/h spalił mi ok 5.7l/100. Po miescie i poza (cykl mieszany) spala 7litrów.Natomiast zimą w cyklu mieszanym spala 8l -9l
~krisak@o2.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
miałem kłopoty z termostatem, miską - nisko korek nie osłonięty, stąd łatwo go urwać. Pali mało. Części jak na leciwe auto trochę za drogie
Dziennik kosztów dla Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
7,7
~twardy
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Sam nie wierzyłem,że tak duże auto może spalić przy spokojnej jeżdzie w trasie 5,5l ON/100km.Za przegląd po 60.000 km zapłaciłem 700 zł(oczywiście zamienniki)
Fiat Marea Weekend