Ocena kierowcy - Fiat Multipla I

tombrzoz@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2000
Fiat Multipla I 1.6 16V 103KM 76kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : ten nietypowy przód auta nie da się pomylić z żadnym innym, dla tego jest taki nietuzinkowy, z innymi właścicelami multipli pozdrawiamy się światłami. A ta przestrzeń...po prostu 7 cud świata. Oklaski dla Fiata za ten model. Jeżeli ktoś ma ochotę pogadać na temat multipli, chętnie porozmawiam 606-917-830, lub meil, szukam ludzi zakręconych na punkcie tego autka tak jak ja.
Przeniesienie napędu : poszedł prawy wachacz
Karoseria : zacieranie się zawiasów drzwi i klameczek zewnętrznych
Zawieszenie : wymiana lewego wachacza, nie wiem co wymienił poprzedni właściciel
autko świetnie się prowadzi, mimo swych rozmiarów, wspomaganie kierownicy jest fajne miękko chodzi i nie czuć dziur na kole kierownicy, nawet kobieta da sobie rady, przy długich trasach żadnego zmęczenia jazdą, silnik dość żwawy, choć to nie rajdówka to dość dobrze sobie radzi wśród innych aut, przyspieszenie dość dobre
Lekko kuleje przy zimnym silniku zaraz po odpaleniu, ale wystarczy dodać gazu to silnik zaczyna pracować równo. Problem zniknął całkowicie po zmianie paliwa z 95 na 98.
zmiana biegów w multipli bardzo wygodna, umieszczenie lewarka na wysokości kierownicy to rozwiązanie, którego nie znajdzie się u konkurencji, przy szybkich zmianach mogłaby być dokładniejsza.
kto nie prowadził multipli to niech żałuje, po prostu wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Zawieszenie bardzo prostej konstrukcji,(na naszych dziurach ulega częstrzych wizyt u mechanika) przód kolumna mcperson, tył belka skrętna, i to wszystko, ale działa.
przód bez zastrzeżeń, tylko lewy słupek trochę zasłania, do tyłu kwestia przyzwyczajenia, polecam montarz czujników cofania, bardzo pomaga
wszystko na swoim miejscu, jeżeli jeżdziło się innym autem przed multiplą to trzeba przyzwyczaić się do kilku zmian np. ręczny po lewej stronie fotela. Multipla ma kupę schowków i to zamykanych np: pod daszkami przeciwsłonecznymi, pod siedzeniem pasażera szuflada, wnętrze można aranżować na wiele sposobów co kto lubi. Brakuje tylko ekspresu do kawy.
zimą przyjemne ciepło, autko bardzo szybko się nagrzewa, latem, klima serwisowana działa bardzo sprawnie.
jestem osobą dość rosłą, fotel kierowcy maksymalnie do tyłu a i tak pasażer z tyłu ma dużo miejsca na nogi, a co do bagażnika-mi wystarcza, ostatni wypad nad morze, pięć osób zapakowaliśmy się bez problemu
słychać trochę silnik, ale co by to była za przyjemność z jazdy gdyby było całkiem cicho?. Lubię słyszeć jak śilnik wkręca się na obroty, to przyjemne uczucie. Jak ktoś lubi zupełną ciszę to niech lepiej kupi wózek akumulatorowy
zurzycie paliwa zależy od stylu jazdy, natomiast silnik całkowicie odporny na jazdę z włączoną klimą lub wyłączoną
cena auta z tego rocznika bardzo atrakcyjna (2000r.za 17tyś)materiały użyte do produkcji modelu dość skutecznie opierają się czasowi. Po jakimś czasie skrzypią tylne drzwi przy otwieraniu i zamykaniu i nie pomaga żadne tam WD40 po prostu trzeba wymontować drzwi z zawiasów, usunąć rdzę, i nasmarować, wtedy skrzypienie ustąpi
ni stąd ni zowąd oświecanie się kontrolek ładowania, abs, chamulca ręcznego(wszystko było sprawne ładowanie itd)po wykasowaniu błędów wszystko wróciło do normy, zawieszenie nie wytrzymuje naszych dróg, ale ten problem dotyczy większośći marek dla tego daję 3+.
poszedł przegób prawej półosi, ale po trochu to ja się do tego przyczyniłem, zbyt gwałtownie chciałem ruszyć no i niewytrzymał, całkowity koszt naprawy 300pln, uwaga na części i na sprzedawców, próbował mi wcisnąć część z marei- twierdził, że pasuje-nieprawda multipla to auto odmienne od innych w każdym calu, pasują tylko orginały, na rynku do tego modelu jest bardzo mało zammienników

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

8,1