Lista ocen Fiat Palio I Weekend (126) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrzej.grundland@bio-tech.pl
Weekend 1.6 i 101KM 74kW
OSTRZEŻENIE: w palio 16v 1,6 może dojść do wybuchu oparów benzyny wydostających się z przetartych gumowych przewodów paliwowych umieszczonych pod kolektorem powietrza. Karby kolektora - plstik przeciera bąć reaguje z gumą przewodów paliwowych dochodzących do listwy rozdzielczej na silniku (przewód powietrza leży - dotyka bezpośrednio do przewodu paliwowego. Wyciekająca pod (niewilkim ciśnieniem) na rozgrzany silnik cienką strugą beznzyna...
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Niedługo wartość napraw przekroczy wartość samochodu.Najważniejsze naprawy to : wymiana tarczy hamulcowych - popękały hheh,wymiana uszczelki po głowicą- podobno w tych egz.to normalne,wym zbiornika płynu chłodżącego,wym.czujnika temp.płynu chłodzącego i termostatu,wym pompy paliwa,wymiana wielu elem. zawieszenia Ponadto uszkodzone i do wymiany nadające są:amortyzatory tył (dno),silnik krokowy,cewka (pęknięta-przebicia),wycieraczka tyla nie...
~jblgtb1200
Weekend 1.6 i 101KM 74kW
Alternator 2 razy wymieniony, Amortyzatory sprężyny 2 razy wymieniane , Pasek rozrządu pękł po wymianie po przejechaniu 2tyś km co spowodowało naprawe głowicy wymiane tłoków pierścieni, 2 rzay spaliła się cewka od której odchodzą przewody do świec, w ciągu tygodnia od [przeglądu okazało się że olej z silnika :zniknął: co spowodowało Przytarcie się silnika , Wymiana rozrósznika pąpy paliwowej, 3 razy wymiana tarcz i bębnów hamulcowych W ciągu...
~Lechter
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Auto pomimo niewielkiego przebiegu jak na swoje lata (w posiadaniu od nowości od 1999roku) to zaskoczył mnie tym że podczas eksploatacji ani razu nie miałem z nim poważnego problemu. Silnik nigdy nie stanął czy miał problemów z odpaleniem, elektroniki tam niewiele więc też nie miała jak mnie wkurzyć. Jak na nielubianego Fiata jestem pozytywnie zaskoczony :)
~Krzyniu
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Wymiana dwóch skrzyń biegów pierwsza padła po około 110 000km nie wiem jak jeżdził poprzedni właściciel. Druga skrzynia padła po około 7000km była ona regenerowana w firmie Robro w Częstochowie. Właściciel firmy Robro nie chciał uwzględnić reklamacji twierdząc że to wada fabryczna tych skrzyń biegów. Obecnie skrzynia ze szrotu i śmiga.
~exPalioman
Weekend 1.6 i 101KM 74kW
Najpoważniejsze usterki: - uszkodzenie przegubów homokinetycznych w trasie. Holowanie 300 km. - uszkodzenie alternatora w trasie Holowanie 330 km. Milutko... Poleciało też sprzęgło, nowy wahacz po 3 m-cach jeżdżenia, przeguby po raz 2. To auto się ceni w ASO jak Ferrari, a wszystko o co pytasz jest "niefiatowskie" i nietypowe. Nienawidzę fiata!
~szymek
Weekend 1.4 71KM 52kW
jedyna poważna usterka (fachowcy twierdzili, że to bląd konstrukcyjny) to pękanie obudowy alternatora; podobno był zamontowany w niedogodnym miejscu - nagrzewał się os silnika, a po gwałtownym ochłodzeniu (np. ochlapaniu wodą) pękał; 2 razy wymieniałem na gwarancji i trzeci raz załatwiałem wymianę po kosztach przez serwis
~sławcio
Weekend 1.6 i 101KM 74kW
skrzynia biegów wymiana całej po awarii mechanizmu różnicowego cena 700 zł z robocizną no i wymiana sprzęgła cena 500 zł .osprzet silnika alternator obudowa 400 zł, termostat 260,poduszki wszystkie wymienilem ,tylny wahacz,ogólnie wydałem około 1800 na silnik
~Piotr Dęblin
Weekend 1.4 71KM 52kW
- Komputer - często traci dane cyklu wtrysku paliwa (zalewa się, dużo spala,brak mocy, bardzo nie równa praca silnika)skutecznie pomaga reset - Alternator - zbudowany w celu by sie rozpaść, z niewielkim przebiegiem. Nie cierpi wody, przed kturą nie można go ochronić.
~mary
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
W ciagu 6 lat na prawdę popsuł się dwa razy. Raz problem z chłodzeniem i ostatnio, szczelość silnika. I to jego koniec. Można by reanimować za ok 2000-3000 tys. ale już chcemy zmienic samochód. Ma już 10 lat w tym u nas 6. Czas na coś nowego.
Fiat Palio I Weekend