Ocena kierowcy - Fiat Palio II Weekend

remiczek1@wp.pl, 18 lat temu
Silnik 1.2 i 73KM 54kW
Rok produkcji 2001
Fiat Palio II Weekend 1.2 i 73KM 54kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
jako caloksztalt to nie moge narzekac, zawsze mnie dowozil na miejsce i z powrotem, a jak sie psul to juz pod domem, warto stosowac dobre oleje do silnika (ja leje Selenie 20k), usunolem katalizator i jakos lepiej zaczal jechac (jakby go kto w d.. kopnal), autko mam od nowosci tzn salonowiec, rzadko sie psuja drobiazgi ale jak juz sie sypie to konkretnie, czesci ciezko dostac na szrotach wiec zostaja nowki troche drogo ale jak kogos stac na auto to trzeba sie z tym liczyc,
jak zimny to sie tłucze, po rozgrzaniu jest duzo lepiej, jakies przyspieszenie czuc dopiero po 3000obr., ogólnie to nie ma sie do czego przyczepic
mogla by byc dłuzej zestopniowana, biegi wchodza lekko i bez jakiegos "haczenia", w moim pzypadku mozna sie przyczepic do trwalosci (patrz usterki)
jazda na wprost jest jak najbardziej poprawna gorzej z zakretami, przód lubi sobie pozwiedzac pobocze (podsterowność), na sportowa jazde nie ma co liczyc, przy zhamowywaniu z duzych predkosci lubi poplywac po drodze
widocznosc super gdyby nie maly szczegol: przednie slupki w skrecie w lewo zaslaniaja cały zakret i nic kompletnie nie widac trzeba sie nagimnastykowac zeby cos zobaczyc
wg mnie przyciski dobrze rozplanowane i obsługuje sie je intuicyjnie
najlepsze ogrzewanie jakie kiedykoweik widzialem i czulem w aucie (nieliczac postojowego) 5 minut i w kabinie robi sie cieplutko nawet w niskich temperaturach po dłuzszej jezdzie jak sie silnik dobrze rozgrzeje to jest sauna
wygodnie jada 4 osoby gorzej z 5. z przodu troche wasko bo jak sie wbija wsteczny to czasami pasazerowi przycina sie reke, z tyłu troche malo miejsca dla 3 doroslych osób
ja na tej klasy auto jest całkiem niezle podwarunkiem ze sie dba, ja mam autko z "kratka" i jest bardzo w porzadku nic sie nie tlucze ale trzeba ja od czasu do czasu dokrecic
w trasie nie deptajac za mocno i utrzymujac predkosc podrózna 80 - 90km/h w moim przypadku pali ok 5 - 5,5l w miescie troche wiecej 6-7l dlatego tez nie zakladam w nim gazu bo sie nie oplaca
w miare duze auto z duzym bagaznikiem za nieduze pieniadze,
zostala mi rece wajcha od zmiany polozenia kierownicy, i cos nie styka w oswietleniu srodkowej konsoli tam gdzie sie steryje ogrzewanim i nawiewem (jak nie trzasne to nie zaswieci)
w 2rokuuzytkowania siadl komputer ster praca silnika, pozniej padla uszczelka pod głowica a uszczelki pod dekielkiem to sie wymiena sezonowo w najlepszym wypadku co rok (nie wiem oco chodzi), przy 60000km siadlo sprzeglo, jakis miesiac po sprzgle wymiana satelitek w mech roznicowym i łozysk w skrzyni biegów + olej, i przy 60tys trzeba wyminic pasek rozrzadu +napinacz +uszczelniacz rzadko wytrzymuja przbiegi z instr obsl tj 120tys

Usterki Fiat Palio II

Fiat Palio II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu