Ocena kierowcy - Fiat Palio II Weekend

Mariusz "MARIO", 17 lat temu
Silnik 1.2 i 80KM 59kW
Rok produkcji 2001
Fiat Palio II Weekend 1.2 i 80KM 59kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Polecam każdemu takie autko chociaż już nie produkują - nie wiem dlaczego? Myślę że jest ładniejszy niż ALBEA jeżeli chodzi o proporcję sylwetki a łatwiej i więcej można załadować.
Silnik nie jest tak elastyczny jak w Sienie 1,4 trzeba trochę mieszać biegami ale w końcu to mały silniczek. Po za tym to rewelacja na 2-im biegu 100 km/h i to z czterema osobami i bagażem, a prędkość max. 167 km/h jaką podają producenci przekracza się bez problemu aż do 185km/h.
Skrzynia pracuje bezproblemowo, biegi wchodzą jak chcesz i kiedy chcesz.
Jak na polskie dziurawe drogi to jest naprawdę super - nie jest ani twardy ani miękki i możesz jeździć koleinami a nie tak jak SKODĄ OCTAVIĄ szczytami żeby nie uszkodzić miski olejowej. Na zakrętach jeśli jedziesz pusty trzeba troszeczkę zwalniać ale jak masz komplet na pokładzie to można pociskać.
Przednie słupki mogłyby być trochę węższe poza tym OK.
Za takie pieniądze jest podobnie jak w swojej klasie, myślę że całkiem przyzwoicie.
Bez uwag wentylacja i ogrzewanie bardzo dobre. Ważnym jest to że nie ma poślizgu tak jak w SIENIE między regulacją i jej skutkiem. Jak zwiękrzysz temperaturę grzania pokrętłem to od razu wylatuje cieplejsze powietrze - bez opóźnienia.
Mam 170 cm wzrsostu więc jak dla mnie to miejsca jest wystarczająco.
Chyba najlepsze wyciszenie w swojej klasie. Silnik jest słyszalny tylko na niskich biegach, jak włączysz 5 bieg to od 80 do 180 km/h słychać tylko szum wiatru. Najlepiej jeździć do 140 km/h jesr naaprawdę cicho, ciszej niż w większości aut średniej klasy.
Auto pali bardzo mało po zamontowaniu gazu na trasie spada mi nawet do 7 l/100km. Jak mi się śpieszy i jadę średnio 140 km/h a gdzie można to 160 - 180 km/h to weźmie nawet 10 litrów gazu / 100 km. Paliwa bierze oczywiście mniej niż gazu ja tankuję tylko 98 oktanową wtedy mniej pali.
Jest to cyba najtańsze kombi z największym bagażnikiem i z oszczędnym ale żwawym silnikiem. Polecam każemu kto chce bezproblemów jechać na wczasy lub gdzieś dalej z rodziną.
Narazie mam mały przebieg więc może za wcześnie na niespodzianki - dlatego daję ocenę 5. Wcześniej zrobiłem SIENĄ 1.4, 140 tyś km i nigdy mnie nie zawiodła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 80KM 59kW [l/100km]

6,6