Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

mkguide@op.pl, 19 lat temu
Silnik 1.2 MPI 69KM 51kW
Rok produkcji 2003
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Ogolnie to jest przyjemne autko, przerazila mnie tylko ta powazna usterka :( czyzby jednak Fiat nie pozbyl sie zlej opinii ?? hmmm, mam nadzieje, ze jednak "feller in alle taile" bedzie przeznaczony dla innych, starszych modeli fiata, a odczepi sie od tej Pandy :) Poza tym, przyjemnie sie jezdzi, dobrze parkuje, ogolnie auto sprawia mile wrazenie. Dwie rzeczy bym poprawil. mianowicie wlew plynu do spryskiwaczy, bo bez lejka ani rusz, i druga sprawa to korek wlewu paliwa, zmienilbym sytem zamkniecia, zeby nie trzeba bylo uzywac kluczyka do zakrecania, bo jest to uciazliwe, szczegolnie jak sie komus spieszy
pracuje calkiem przyjemnie, jest cichy nawet przy duzych predkosciach, troszke denerwujace jest pozne schodzenie z obrotow (macie tez tak??)
no tutaj to trzeba przyznac, ze jest maselko, dobrze dobrane przelozenia
jest zadowalajacy, troche mnie zastanawia czemu czasami pojawiaja sie stuki podobne do wybitych drazkow, ale to tylko czasami, wiec wydaje mi sie, ze jestem przeczulony. Trzymanie drogi dobre, male przechyly na zakretach, raczej niewyczuwalne, troche gorzej sobie radzi jak jest obciazony
przy wzroscie 186cm widocznosc jest nieciekawa, szczegolnie na swiatlach musze robic "szczupaka", zeby zobaczyc sygnalizator, ale jest na to sposob, wystarczy zatrzymac sie 2,5 metra wczesniej :D
dobre rozmieszczenie, jedyne zatrzezenie to radio jest ciut ciut za daleko i reka musi byc wyprostowana, zeby je obslugiwac
ogrzewanie skuteczne, wentylacja jest srednia, w czasie deszczu mocno paruje i jest ciezko, ale jak zadziala klima to jest wtedy spoko :D
przyzwyczailem sie juz do srodkowego panela i juz mnie kolano nie boli, takze przod jak najbardziej, jest sporo miejsca, ale za to tyl pozostawia troche do zyczenia, tylna kanapa jest zbyt pionowo ustawione oparcie i jak ja prowadze to jest malo miejsca na nogi dla kogos za mna siedzacego
tu trzeba przyznac, ze jest bardzo przyjemnie
wszystko zalezy od tego jaka kto ma noge, najmniej spalila mi na trasie Zakopane-Krakow, srednie spalanie 4,5 litra, ale to jedyny taki przypadek, przy dynamicznej jezdzie to trzeba liczyc srednie spalanie okolo 7 litrow, na razie jest na gwarancji takze ceny napraw nieznane (kompresor klmiy to chyba spora kwota by byla) a przeglad tez jeszcze nie wiem
Heh, no ciezko jeszcze mi wyrazic opinie, ale jezeli na tych klopotach sie skonczy to bede mogl powiedziec, ze cena jest calkiem spoko, chociaz jak teraz patrze na aktualne cenniki fiata, to sporo sie pozmienialo i jest to autko sporo drozsze, szczegolnie elementy wyposazenia dodatkowego. Teraz to autko kosztowaloby sporo wiecej i nie jest to mile. ale znowu z drugiej strony wartosc rosnie :D poza tym jest to ciekawe autko, poniewaz np Toyota Yaris w tej opcji wyposazenia bylaby duuuzo drozsza, ale za to moze mniej awaryjna, hmm, nie wiem, mysle jednak, ze byl to dobry zakup. KONIEC
jak na razie drobiazgow jeszcze nie ma, jedyna rzecz to oslona lewarka plastikowa "wylata" bo zepsuli jak montowali diode, ale jest jeszcze na to czas gwarancji, na razie nie ma tych czesci w polsce :)
padlo sprzeglo kompresora klimatyzacji, brak samego sprzegla, musi byc wymieniony caly kompresor ;( az strach pomyslec gdyby to sie stalo po gwarancji. A pochodzila klima moze 4 dni :(

Usterki Fiat Panda II

Fiat Panda II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu