Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 (235) - Widoczność

Na liście zabraknie 363 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Amper
Hatchback 1.1 55KM 40kW
W temacie widocznosci powiem tylko tyle - lubie gdy widze przod auta, lubie gdy czuje gdzie auto sie konczy, i wlasnie za to lubie to autko. Pozycja za kierownica jest wygodna, i jesli nie rozlozymy sie jak na fotelu dentystycznym widocznosc przez szyby jest perfekcyjna. Jedynie czepiam sie oszukujacych lusterek bocznych, wydaje sie w nich ze mamy jeszcze duza odleglosc, a gdy sie odwroce widze ze juz jestem prawie w czyims zderzaku/bramie....
~Lisek
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Ogólnie w miarę dobra widoczność. Przy lewych zakrętach bardzo przeszkadza lewy słupek który nie dość że jest gruby, przechodzi dokładnie w linii wzroku. Przednia szyba jest mocno pochylona. Natomiast wycieraczki dokładnie dochodzą do lewej krawędzi szyby dzięki czemu obszar czyszczenia jest bardzo szeroki. Widoczność do tyłu dobra.
~Wtorek (vtorek@tlen.pl)
Hatchback 1.1 55KM 40kW
To samo, do tego doszła awaria ogrzewania tylnej szyby (po około 100000 km) z tyłu jak narazie nic nie widzę ale nie jest najgorzej, trzeba tylko uwazac na przednie slupki na skrzyzowaniach potrafi sie za nimi schowac nawet samochod (mam jeszcze do tego ciemne owiewki) przyzwyczailem sie i moge powiedziec ze jest dobrze
~mam punciaka
Hatchback 1.1 55KM 40kW
po opanowaniu samochodu, lusterek widzę wszystko dokładnie, ale wolę mieć siedzenie podniesione na maksa - wtedy lepiej widać. W widocznośc pomagają łamane lusterka - nie ma momentu martwego punktu w trakcie zmiany pasów. Przy parkowaniu nieźle widać, chociaż nie jest lekko bez wspomagania
~Piotrek M
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Ogólnie OK, wady to przedni lewy słupek, który wypada akurat na zakręcie i tylne lusterko, które przy więszym obciążeniu pokazuje horyzont na samej górze tylnej szyby. Aby nie mieć martwych punktów musiałem solidnie odchylić boczne lusterka, nie było mowy o widoczności tego co jest z tyłu - tylko boki.
~Oko_Obserwatora
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Nie mogę się przyzwyczaić do cofania, a i przednie słupki przesłaniają mi widoczność. Cód że jeszcze nikogo nie puknąłem na przejściu bądź przy cofaniu. Być może dlatego że jestem wysoki i mam na maksa cofnięty fotel.
~Jacek :)
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Duża tylnia szyba, widać to co trzeba. Ja mam wersję bez zagłówków z tyłu więc na pewno jest mi łatwiej. Przeszkadzają czasem słupki przy przedniej szybie. zwłaszcza lewy. Przy skrzyżowaniu może zasłaniać nam drogę.
~Jerry
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Znakomicie. Mimo obłości "akwarium" niczym stary Uno. Z pozycji kierowcy wszystko widać jak na dłoni. Niestety lusterka boczne są zbyt małe i ograniczają nieco zakres widoczności przy cofaniu.
~Iza
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Cóż, przy moim wzroście było ciężkawo, bo jestem nieco za niska i bywa problem z ustawieniem fotela, chyba musiałabym sobie pod tyłek encyklopedię podkładać. Ale mimo wszystko widoczność jest dobra.
~kobył
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Dużych rozmiarów martwy punkt zawsze lepiej "schylić" sie troche do lusterka dla pewnosci przed zmiana pasa. Przy łukach na drodze w lewa strone bardzo slaba widocznosc aut nadjezdajacych z naprzeciwka.
Fiat Punto I Hatchback