Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 (88) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mareknowogonski
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Nie było ich zbyt wiele, pierwsze dwie o których pisałem wcześniej załatwiłem na gwarancji, a później to już tylko sprawy eksploatacyjne, jedyna poważna wada to słabe ładowanie akumulatora. Znalazłem w książce sam naprawiam że w wersji z klimatyzacją powinienem mieć większy akumulator i mocniejszy alternator, ale te elementy mam jak w wersji bez klimy, więc może to jest przyczyną. Włosi zaczęli już w 2002r "chińszczyć".
~ravag
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Auto mam z salonu i kupiłem je 8 lat temu (2002). Zawsze gotowe a jedyną wadą był padający często akumulator. W ciągu 8 lat miałem już trzy akumulatory ale im lepsze kupuję tym dłużej dają radę. Poza tym auto zawsze odpalało i nigdy nie miało poważnej usterki. Wiem, że ludzie narzekają na elektronikę ale póki co u mnie jest wszystko ok. Mam ubogie wyposażenie więc może dlatego nic się nie psuje bo za bardzo nie ma co.
~Jędrzej
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
3- krotnie awaria sterownika wycieraczek, , 2-krotnie alternator do wymiany przy 40 tys. - gwarancja i przy 75 tys., Tłumik oderwał się przy 70 tys. to była jazda prosto do ASO. Co jakiś czas gwizd przeciągły z pod pokrywy silnika nawet w ASO nie wiedzą co to. Pękła szyba samoistnie przy 40 tys. w zimę. Wiatrak od chłodnicy się zatarł do wymiany i co chwila przepalaja się żarówki przednie. I to chyba tyle.
~fabrycy
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Nie jest to cud świata, ale nie jest to dno. Jestem drugim właścicielem auta- pierwszy jest mi dobrze znany i u niego psuły się np: wentylator ogrzewania, zamek drzwi. U mnie zepsuł się łącznik ramion wycieraczek (niestety trzeba kupić dość drogi komplet ramion). Zawieszenie wytrzymuje polskie drogi i nie trzeba zbyt często w nie inwestować (bezproblemowe w porównaniu np.z Clio 1)
~lnk
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Co do usterek to dokuczają drobiazgi chyba typowe dla tego modelu: parujące reflektory, chaczące wycieraczki, dmuchawa wentylatora. Poza tym bez problemów. Irytuje tylko działanie ABS-u jest zbyt czuły i w powiązaniu z twardym zawieszeniem i stanem polskich dróg stwarza niebezpieczne sytuacje. Ale to raczej wina naszych dróg (choc w innych autach ABS jest lepiej skalibrowany)
~Marcin
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
W ciągu 40 tyś. km do wymiany był czujnik ciśnienia oleju, przepustnica wymagała czyszczenia, niektóre kable zaśniedziały i również wymagały czyszczenia. Amory przód + tył, oraz wymienione cięgno wycieraczki przedniej ponieważ po tylu latach wyrobiło się. Sonda lambda za katalizatorem, ponieważ komputer pokazywał błąd jej podgrzewania.
~kristekk@wp.pl
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
-skrzypiący pedał sprzęgła -zacinające się klamki -niedziałający zamek tylnej klapy -ciężko domknąć maskę -wymiana anteny -problemy z czujnikiem abs -niedziałający ręczny (to nie kwestia podciągnięcia linki) -cieknąca chłodnica -uszkodzona pompa wody -wymiana alternatora -uszkodzony wentylator nawiewu
~kFIATek
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
po 17tys. trzeba było wymienić tarcze hamulcowe+klocki - pedał hamulca pulsował ( ponoć wjechałem w kałużę ). Druga sprawa to otwierajace sie samoczynnie na nierównościach drogi drzwiczki schowka - miesiąc czekałem na sprowadzenie częściz Włoch ( kawałek blaszki - nikt w ASO nie umiał tego zamontować - musiałem sam , ale działa )
~Arkadiusz Wysocki
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Z tym jest najgorzej. Glownie przez to ze serwis Stalowa Wola gdzie go niestety jestem zmuszony serwisowac dziala fatalnie i personel jest niekompetentny itd. to auto mnie zawodzilo. czeste problemy z elektronika np. brak sygnalu dziwekowego, nielacznie kierunkowskazu, bledne wskaznia komputera.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ja
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jak to mówią "Fiat to zawsze Fiat." Tylne szyby (wersja 3d) potrafią trzeszczeć zwłaszcza gdy zimno. Czasem coś stuka i potem przestaje i nigdy nie wiadomo co to było. Zaparowujące reflektory i żarówki przepalające się zbyt często - to wszytko już było. "Ten typ tak ma". I akumulator - padł w tym roku.
Fiat Punto II Hatchback