Lista ocen Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d (35) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Hatchback 5d 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
Co do silnika w tym autku, 90KM do niecałego 1000kg to odpowiednia moc. Jeżdżę nim wraz z trzema innymi kolegami co tydzień trasę 300 w jedną i 300 w drugą storę i biorąc pod uwagę że każdy z nas z bagażem waży ok.120kg to z przyspieszeniem i wyprzedzaniem nie ma problemów
~luk
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Chleje olej. Nie wiem czy przyczyną jest walnięty pierścionek czy jazda na LPG, ale chleje. Od wymiany do wymiany (co 30 tys.km) spokojnie trzeba dolać 3-4L. Silnik ten miał tak od początku, więc po prostu przyjmuję, że taki jego urok.
~hamish
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Silnik na tę masę może odrobinę za mały. Potrafi spalić nieco więcej przy cięższej nodze. Ogólnie bardzo lubi obroty w okolicach 3000 i wtedy pokazuje na co go stać. Jazda w okolicach 2500 wydaje się być dla niego średnią... trochę pierdołowaty jest wtedy.
~Sante Bass Punto
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Silnik tak prostej konstrukcji, że bardziej sie chyba nie da. Ma to swoje plusy bo przynajmniej nie ma sie co psuć. Dość ekonomiczny jednak za słaby mi brak mu elastyczności. W połączeniu ze skrzynia pięciobiegową słychać go juz przy 90km/h.
~Barti
Hatchback 5d 1.4 16v MultiAir Start&Stop 105KM 77kW
Niby 105 KM ale czasami dla mnie za mało. Generalnie bardzo kulturalna praca silnika oraz bardzo ekonomiczny - spalanie ok 6,2 l w cyklu mieszanym. Te 105 KM czuć dopiero powyżej 3500 obr/min. Wtedy jest radość z jazdy:)
~Czesław
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Silnik 1.4 8V moim zdaniem jest bardzo elastyczny co czyni go ciekawą propozycją dla osób poruszających się głównie po mieście, chociaż i w trasach też sobie daje radę szczególnie w zakresie między 2700 - 4500 obrotów
~Coolvi
Hatchback 5d 1.3 16v Multijet 75KM 55kW
75KM to za mało, nawet jak na ważącego nieco ponad tonę hatchback'a. Silnik nadrabia jednak bezawaryjnością i niezawodnością. W ciągu roku zawiódł mnie tylko raz - pompa wody padła ze starości.
~Aldi*52
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Płyn chłodzący ciekł, zarówno na gwarancji, jak i po gwarancji. Mimo wysiłku serwisu Fiata. Alternator nie pękł, ale za to się spalił. Szybko przerdzewiała misa olejowa. Wyraźny brak dolnej osłony silnika.
~Piotr
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Silnik 1.4 77KM bardzo fajnie sprawdza się w jeździe miejskiej. Spala normalne ilości paliwa. Niestety brakuje mocy przy jeździe poza miastem. Wyprzedzanie na trasie nie jest komfortowe.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d
8,4
~Y...A
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Nie mogę zabardzo się wypowiedzieć bo auto jest na dotarciu, mam 500 km w niecały miesiąc. Elastyczność akceptowalna, za to spalanie jak narazie rewelacyjne średnio ok 6 litrów jak na 8V jestem pod wrażeniem.
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d