Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW 2002-2010 (11) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek1731
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Mój egzemplarz jest z 2003 roku, w związku z tym dostał stabilizator z przodu. Ciężko jest go porównywać z jakąkolwiek nowoczesną konstrukcją. Przechyły imponujące, komfortu brak, koła małe. Może nauczyć pokory wszystkich, którzy przesiadają się nawet z dużo starszych samochodów klas wyżej. Pamiętam, że na mojej pierwszej przejażdżce odniosłem wrażenie, że przód wchodzi w zakręt a tył już nie chce. Ogólnie przód jest sztywniejszy od tyłu co w...
~mpetrumnigrum
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Daje w miarę dobre czucie tego co dzieje się na styku opon z asfaltem. Natomiast konstrukcyjnie jest bardzo kiepski. Nie wymienialne końcówki drążków powodują że trzeba całe wahacze wymienić. Drążki kierownicze wymieniamy po 150 tys km. Układ BARDZO podatny na gubienie zbieżności.
~zdenek84@tlen.pl
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Przy prędkościach powyżej 100km/h auto raczej mało stabilne, wręcz niebezpieczne. Ma się wrażenie, że cała konstrukcja (de facto wiekowa) nie nadąża za stosunkowo mocnym silniczkiem. Silnik może więcej, jednak zwieszenie nie pozwala na szaleństwa.
~wojtusozga
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Jeżeli Seicento nie jest wyposażone w wspomaganie kierownicy to manewrowanie kierownicą będą wymagały większego wysiłku. Czasami zdarza się ściągać auto na którąś ze stron ale geometria zazwyczaj eliminuje ten problem.
~tomek
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
auto prowadzi się dobrze. Trzeba nie stety uważać na zakretach bo przód ma tendencje do ślizgania się ale rozsądne i umiejetne predkości redukuja problem. Jak dla mnie troche za sztywny ale na miasto wystarczy:)
~tbgkol
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Brak większych problemów, mały promień skrętu, więc praktycznie można zawrócić w miejscu. Nawet bez wspomagania daje radę przy takiej małej wadze, ogólnie układ jezdny daje radę, ale bez fajerwerków.
~Jakub O
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Prowadzi się adekwatnie do ceny... łatwo traci trakcję, ma wysoko położony środek ciężkości przy bardzo małym rozstawie osi przez co lepiej nie wchodzić powyżej 65kmh w zakręty.
~Marek
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Brak wspomagania na mieście jest uciążliwy. Auto za twarde i za dużo obrotów kierownicą do skrajnych punktów.
~an_drzej
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Niestabilny ale da się jeździć, twarde zawieszenie Małe koła = brak komfortu i ogłuszający szum opon

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kupilbym tylko do miasta dla max 2 osob jezdzacych
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Brak wspomagania, mi jako facetowi zupelnie nie przeszkadza.
Fiat Seicento Hatchback 3d