Lista ocen Fiat Siena 1.2 i 82KM 60kW 1997-2002 (125) - Silnik

Na liście zabraknie 129 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zibi1978
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Coz silnik erecz stworzony do lpg :) Nie ma problemu z praca na gazie,spalanie w lato po miescie spala ok 8.5-9 l lpg jazda raczej dynamiczna,w zime po miescie potrafi wypic nawet 13l !!!(extremalne mrozy -25st.),ale srednie spalanie w w zime to ok 10-11l lpg.Jezeli chodzi o osiagi to sa nawet na przyzwoitym poziomie 75 konikow caslkiem niezle radzi sobie z masa auta,V max to 188kmh (licznikowe),silnik lubi wysokie obroty pow 3,5tys,a kreci...
~Mateusz T
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Moze nie jest to rakieta ale jak na niecala tone masy wlasnej sprawuje sie calkiem nie zle, przy wyprzedzaniu wzstarczy redukcja biegu i mamy wystarczajaca moc do wyprzedzenia. w mojej sienie w silniku przez 220000 km nic sie nie dzialo poza wymiana plynow swiec, i tego co jest w kazdym samochodzie.
~Tomek O.
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Jak na tak mala pojemnosc nie mozna nazekac, ale niestety LPG go troche przymula. Zeby bezpiecznie wyprzedzac czasami trzeba zredukowac nawet do 3 - (silnik powyzej 80km/h wyje ale ciagnie dobrze) Troche niestety bierze oleju (ok 0,25l/1000 km).
~lukaos@poczta.fm
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Silnik jest bardzo dynamiczny zwłaszcza na duzych obrotach. Elastyczność silnika jest bardzo dobra i mało w którym samochodzie taka dobra. Mało pali: na trasie około 6 litrów, w miescie około 6,5 litra w zimie 7.
~focus
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
W porównaniu do pojemności (1246 ccm) silnik jest idealny - pozwala na dość dynamiczną jazdę po mieście okupioną niezbyt dużym zużyciem paliwa. Ale tylko w 2 osoby, przy 5 dostaje zadyszki. Poniważ jeżdżę sam daję 5.
~Grzegorz n
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
silnik pracuje bez zarzutu, jak na ta pojmność to elastycznośc bardzo dobra- jezeli nie jest zbyt mocno obciązony- przy komplecie pasażerów wychodzi jego slabość -trzeba porzadnie mu wcisnąć gaz.
~januusz
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
dla 2 osób wystarczający może nie sportowy ale fusion 1.25 i fiesta to przy nim ślimaki z marnym przyśpieszeniem (mimo iż te dwa są nowe to siena ma dużo lepsze osiągi
~Zient@l
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Dobry silnik jak na ten samochód dosc dynamiczny przy tym oszczedny przy predkosci powyzej 130 KM/h zaczyna bardziej hałasowac ale nie jest to uciazliwe ogólnie wart polecenia .
~Neth
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Niby mógłby być trochę bardziej elastyczny, w zasadzie czego mogę więcej wymagać? W końcu to tylko 1.2 i wiedziałem co kupuję - jak zarobię więcej kasy, to se kupię lepszy :)
~piatas
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
nie ma się do czego przyczepić, jeśli chodzi o niezawodność. przez dwa lata zrobiłem co prawda tylko 30 tys., ale i tak mile się zdziwiłem