Lista ocen Fiat Siena 1.4 i EL 71KM 52kW 1996-2001 (125) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piasso
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Na instalacji LPG spalanie trasa - 8 l/100 km, miasto 10 l/100 km. Naprawy bardzo rzadkie, właściwie jedyna awarią jaką miałem to zerwane cięgno od sprzęgła, koszt nowego 60 zł. najdroższy koszt był naprawy hamulca ręcznego, zakup dwóch linek wyniósł 200 zł za sztukę razy dwa(oryginały), no ale ja tutaj nie zamierzałem oszczędzać, sprawne hamulce to podstawa! Dość drogie są za to takie głupoty jak zasłonecznik (80zł) albo ta kulka na końcu...
~aepiotrek - wokpraca@wp.pl
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Jezdze bardzo ekonomicznie, bez gwaltownych przyspieszen nawet do polowy pedalu gazu nie wciskam i wsysa mi 12,5 w cyklu mieszanym miasto-trasa; Nie przekraczam 100km/h! Na regulacji jeszcze nie bylem po poprzednim wlascicielu, bo myslalem ze pali 10 l gazu na 100 ale jednak nie. Oplaca sie jechac na ta regulacje? Gosc napisal tu ze byl juz 6 razy i nic! Co sądzicie? Gaz leje na Orlenie takze chyba jest dobrej jakosci! Czekam na podpowiedzi!...
~Kamillo!
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
No i przyszedł czas na największy atut każdego Fiata, jakim jest ekonomia. Ceny większości napraw nie przekraczają możliwości portfela przeciętnego \"Kowalskiego\" zwłaszcza, że na rynku jest mnóstwo zamienników. Co do zużycia paliwa: średnie spalanie w granicach 9l/100km (mowa o LPG oczywiście), w odniesieniu do osiągów, wydaje się być zadowalające.
~FIAT das auto
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Części oryginalne b.tanie, zamienniki...praktycznie ich nie ma bo oryginał tani:) Poza tym moje auto nie psuje się, a prosta konstrukcja pozwala na wykonywanie ewentualnych napraw we własnym zakresie. Koszty paliwa dzięki niewysokiemu zużyciu i LPG są naprawdę niewygórowane. Warunek: sprawny termostat i czujnik temp.silnika!
~pordar@wp.pl
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
tu nie ma rewelacji, Trasa benzyna 5,8-6,0, LPG 8,3-9: miasto benzyna8,5 gaz 10-11, Co do przegladów to jeśli ktoś wcześniej jeżdził "naszymi fiatami " i sam próbował mmniej skomplikowane awarie usuwać we własnym zakresie to namawiem na kontynuowanie tych czynności. Zdobyte doświadzcenie będzie miało tutaj zastosowanie.
~GiM
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Jak na najbardziej paliwożerną jednostkę nie jest tak tragicznie zwłaszcza w gazie bo spalanie kształtuje sie na poziomie około 9l w mieście i jakichś 7,5-8,5 w mieszanym więc niema tragedii zależy tylko od stylu jazdy i od ilości rdzy która odpadła lub odpadnie gdyż to największy mankament.
~valish
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Na gazie więc calkiem tanio. Trasa ok 8-8,5 gazu spokojna jazda. Miasto 10 i więcej. Generalnie bak 36 litrow = 360-436km. Ceny części ok, dużo zamienników. Napraw też nie jest zle - zalezy od mechanika. Mialem taniego od ktorego zawsze z nowym problemem wyjezdzalem, teraz jezdze do drozszego to mam spokoj.
~radi_zajonc@wp.pl
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
No i tutaj niestety nic dobrego powiedzieć nie mogę, Palił bardzo dużo, był niezwykle awaryjny, i częsci drogie. Cylinderek chamulcowy nie dostępny zamiennik, oryginał 90zł, padł regulator ciśnienia paliwa jak pojedyncza część niedostepny, wymiana około 1100 zł w ASO fiata... Zamiennik około 600 zl
~kierowca z 28 letnią praktyką
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
to alkocholik, on pije nie pali, na mieście 11-12, na trasie 10, ceny przeglądów zależy od firmy, naprawy - zdzierają pożądnie stacje autoryzowane fiata chociaż nie wszystkie różnica po między nimi wyności np przy wymianie belki zawieszenia z tyłu do 700 zł. często muszę coś naprawiać
~amiskiew
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Awaryjność to niestety największa wada tego samochodu. Zużycie gazu jak przy tak małym silniku zaduże. 11,5 LPG w mieście to chyba o minimum 2 litry zadużo. Ceny części nie są duże, ale dostepność używak na giełdach prawie zerowa. Serwis Fiata to porażka cenowa.