Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

michalmrozek, 9 lat temu
Silnik 1.2 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Fiat Stilo Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : duzy przebieg praca bez zarzutu
Układ elektryczny : zarowki
Auta na F. sa odradzane przez wiekszosc Waszych znajomych.Czy podejmiecie ryzyko to musi byc Wasza decyzja.Mimo ze kupilem okazyjnie i trafilem na niezadbany egzemplarz teraz po dwoch latach moge smialo powiedziec ze uwielbiam to auto,ma wady i zalety ciezko powiedziec o calej marce moge wypowiedziec sie na temat mojego egzemplarza.Kupilem go za srubki bo 350 ?,wlozylem okolo 500? przez dwa lata ale nizej opisze Wam czemu jestem zadowolony i polecam to auto.Powiem tylko ze kazdy z moich znajomych musial przez te dwa lata sie z czyms uporac,wiec Fiat wcale nie wychodzi gorzej na tle aut uzywanych.Audi 1.9 tdi wtryski,Seat Ibiza(skrzynia),Vectra (czujniki jakies tam)Mazda 6 (turbo),Astra(uszczelka pod glowica) ale kiedy z nimi rozmawiam nadal sa zdania ze ich (nieawaryjne) jest o niebo lepsze choc wlozyli kilka razy wiecej niz ja ;)
Silnik 1.2 to trzeba powiedziec jest za slaby na to bude,przy ruszaniu i poczatkowym rozpedzaniu moze irytowac jesli ktos mial szybsze auto.Ale gdy sie nauczysz jezdzic swoim Stilo bedziesz zadowlony,wystarczy go troche przeciagnac na wysokich obrotach i idzie wiecej niz zadowolajaco,szczegolnie powyzej 3,5 k obrotow dostaje super wiatr w plecy.Na trasie kiedy jedziesz na 5 czy 6 po rozpedzneiu do tych 120 km i powyzej idzie pieknie ,nie ma najmniejszego problemu z wyprzedzaniem na trasach.Oleju mi nie bierze,chodzi rownomiernie i BARDZO cicho,za co go uwielbiam.Kilka dni temu zrobilem w dzien 994 km gdy szukalem nowego auta i bez zadnych zastrzezen.Jadac jak burza autostrada 80-100 mil na h(1 mil=1.6 km) srednia spalania tego dnia wyszla 5,5 litra.jak dla mnie cos pieknego.
Nic sie nie psuje,zaznaczylem dobre a nie doskonale poniewaz z poczatku mialem problem z wrzucaniem 5 ale to kwestia tego ze kierowca bez doswiadczenia wystraczylo sie nauczyc i wszystko dziala dobrze.
Jak dla mnie jest niski ,i trzyma sie przepieknie zakretow,zawieszenie nie jest super twarde ,nie czuje kazdej dziury jak koledzy z sportowym,po dwoch latach mam do wymiany jakies elementy zawieszenia czuje stukniecia ale niestety Stilo ma ciezki zywot bo jezdze na deliverce w takeawayu wiec jezdze czesto wieczorami po roznych polnych drogach i nie ma cudow nei dbane sie eksploatuje.
Nie przyczepie sie do widocznosci,tyl w zupelnosci mi wytarcza,przod jedynie na rondach belka prawa mi troche przeszkadza ale nie widzialem zeby w jakims aucie bylo to rozwiazane tak zeby nie przeszkadzala,
Moje stilo nie ma super extra wyposazenia,ergonomia ciezko cos wspomniec ,nie narzekam ale tez nie powala.Po przejechaniu wielu km nadal jest w stanie normalni chodzic,wygodnie sie wtapiam w fotel mam wszystko pod reka,wystarczajaco miejsca a mam 1,90 wiec potrzebuje go troche
Z poczatku odczuwalem dyskomfort ale po wymiane filtra kabinowego to sie zmienilo,ogrzewanie dziala po przejechaniu okolo 5 km w zime ,wemtylacja ustawiona na max dziala solidnie czuc ten nawiew
Mimo duzego wzrostu mam wystarczajaco miejsca,oczywiscie jak ja sie rozsiade to za mna osoba musi byc mala zeby wejsc,to trzeba przyznac nie wejda dwaj wysocy goscie w jednej lini.Jednak kiedy dziewczyna siedzi obok za nia spokojnie miesci sie obojetnie kto.
To jest to co od razu rzucilo mi sie w oczy ,jest fantastycznie cichy,gdy stoisz na swiatlach czasami dodajesz gazu zeby uzmyslowic sobie ze nadal chodzi.Podczas przyspieszania naturalnie jest glosniejszy ale w granicach rozsadku,po rozpedzeniu do tych 15-160 i utrzymujac predkosc znowu jest cichy,Jednak z najwiekszych zalet tego auta.
Czesci jedne z najtanszych na rynkku,ogromny rynek wtorny,bez problemu zalatwisz kazda czesc.Oplaty niskie ze wzgledu na maly silnik.Na miejsce jesli bedziesz go meczyl caly czas trzymal na wysokich obrotach to spali Ci 10-11 l ,gdy jezdze na deliverce jezdze szybko ale nie przeciagam go do max tylko 3 i 3,5 obrotow i zmiana biegu i jezdze po 120 km to w cyklu mieszkanym spala mi 7,5 l/100 km a w trasie to juz historia -5 l przy naprawde szybkiej jezdzie.
kupielem auto uzywane za grosze a dostalem zabawke na dwa lata ktora zawiozla mnie w wiele miejsc ,stosunek jakosci do ceny jest w tym przypadku doskonaly.
I to jest pieta achilesowa,niewiem czy wszyscy tak maja czy moj bo kupielm niezadbany,Wymienilem rure wydechowa bo byla przepalona.Pompke sprzegla,Generalnie problemy z *******ami takimi jak mechanizm szyby czy zamarzajace zamki w zimie.Sonda lambda za katalizatorem.Nie sa to duze koszty ale przysparzajace czasami zawrotu glowy ze wzgledu na czestotliwosci,Podkreslam ze moje stillo to 2002 i 200 k km na liczniku wiec chyba ma prawo
Nigdy to auto nie zatrzymalo mnie na drodze,zadnych powaznych usterek mimo duzego przebiegu,Wymienilem rozrzad ale to nie uznaje za usterke

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80KM 59kW [l/100km]

Fiat Stilo Hatchback