Lista ocen Fiat Tipo II (116) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 1.4 95KM 70kW
Kosz przejechania 100 km na lpg to ok 20-22zł. W trasie schodzimy do 16-18 zł. Wsiadać i jechać. Koszty serwisowe też są akceptowalne - choć nie musiałem jeszcze jechać na naprawę, opinię bazuje na podstawie cenników w ASO.
~twojIdol
Sedan 1.4 95KM 70kW
Jest super a ze silnik idalny pod LPG to po zalozeniu nawet jak by palil na trasie 6 litrow LPG to przy cenie benzyny bedzie kosztowalo mniej niz jazda moim motorowerem, wiec nie jest zle przy aucie z takim bagaznikiem:P
~Husarz
Sedan 1.4 95KM 70kW
Pali trochę więcej niż deklorowalne spalanie ale to już chyba normalne. Niskie koszty utrzymania i napraw o jakich zapewniał mnie pracownik serwisu się sprawdzają. Nie ma tu miejsca na szczegóły. Musicie uwierzyć na słowo.
~slawoos
Sedan 1.4 95KM 70kW
Za tą cenę oferuje naprawdę o wiele więcej od utytułowanej konkurencji. W perspektywie tani serwis i sprawdzone rozwiązania nie będą obciążać kieszeni. Na razie średnie spalanie 6,2 . Powinno być po dotarciu nieco mniej.
~Adrian
Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Koszty serwisowania nie są wysokie. Tanie czesci i brak usterek sprawia że koszty utrzymanie tego włoskiego kompaktu są naprawdę nieduże. Jedynym minusem jest spalanie które mogłoby być niższe.
~Arek
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Mocno zróżnicowane ceny serwisów ASO (za r-g), ceny części na przyzwoitym poziomie, ze względu na to że większość rozwiązań w Tipo ma już swoje lata, bez problemów znajdziemy wiele zamienników
~Paweł
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Zakupiłem roczny egzemplarz z przebiegiem 30'000 km. Dziś ma 41000 zero usterek. Założona instalacja LPG. Spalanie średnie około 8.5 litra LPG oraz około .4 litra PB95. Spalanie oleju około 0.2 l/1000 km
~WD
Hatchback 1.4 95KM 70kW
W granicach normy. W poprzednich moich samochodach (też kompakty) koszty były na tym samym poziomie. Jednak koszty obowiązkowych przeglądów gwarancyjnych w ASO Fiata to spore przegięcie.
~Mercfan
Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Oceniam auto z LPG więc ocena może być tylko jedna aczkolwiek turbina robi swoje. Jak się jedzie normalnie to jest oszczędny i pali jakieś 9 l gazu ale może być też 15 jak mu dasz po zaworach - twoja sprawa.

Usterki Fiat Tipo II

Fiat Tipo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kammmor
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Moje pomiary spalania według komputera pokładowego: 5,5 litra w trasie, 6-7 litrów w mieście. Na razie nie miałem potrzeby kupować części zamiennych, ale z tego co widzę to ogólnie są niskie.