Lista ocen Fiat Uno II (450) - Widoczność

Na liście zabraknie 702 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rkowalski@interia.eu
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Bardzo dobra dzięki wysoko umieszczonym siedziskom foteli i dużym powierzchniom oszklonym karoserii. Pojazd miewa tak zwane martwe pola na co trzeba uważać przy manewrach na pasach drogowych. Lusterka wsteczne mogłyby być większe bo nie wszystko można w nich zaobserwować. Minus za pojedynczą wycieraczkę przedniej szyby przez co widoczność w trakcie deszczu jest ograniczona. Drugi minus za nieszczelności karoserii przez co do wnętrza dostaje...
~buhert
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Widoczność to jedna z największych zalet tego samochodu. Do przodu jest idealnie. Widzimy gdzie kończy się samochód oraz ile mamy miejsca dojeżdżając do zatrzymującego się samochodu. Do tyłu widoczność jest bardzo dobra, manewrowanie nie sprawia problemu, widać wszystko i wszędzie. Jedynie lusterka zewnętrzne mogłyby być nieco większe ale po paru kilometrach można się do tego przyzwyczaić. Widoczności inne auta mogą Uno pozazdrościć :)
~Tymc
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
Wahałem się między dobrze a doskonale. Widoczność w porównaniu do nowoczesnych aut iście perfekcyjna. Kwadratowy kształt i duża powierzchnia szyb daje nam wyśmienitą widoczność. Troszkę przeszkadzają szerokie słupki przednie, można też trafić w martwy punkt, ale to się zdarza w każdym samochodzie. W porównaniu do nowszych aut jakimi jeździłem (Ibiza, Camry) jest wyśmienicie!
~Nolan
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Widoczność dobra a nawet bardzo dobra we wszystkich kierunkach, minus za nie za duże lusterka zewnętrzne ale w Seicento są jeszcze mniejsze więc tu nie ma tragedii. Nadwozie łatwe do \"ogarnięcia\" przy manewrach. Przedni zderzak jest trochę niski i warto uważać przy pokonywaniu krawężników (u mnie nielakierowany więc nie ma bólu z porysowanym lakierem itp.)
~sebixon
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
Niektórzy mówią akwarium... zgadzam się wąskie słupki nie ograniczają pola widzenia a durza tylna szyba jest ok. Ale wielki minus za beznadziejnie małe lusterka... przesiadając się z megane gdzie były durze i wypukłe lusterka miałem wrżenie że w tych malusieńkich prostokoncikach nic nie da się zobaczyć... po jakimś czasie przywykłem i przestałem się odwracać przez ramię...
~maniek
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
widocznosc jest bardzo dobra i to we wszystkich kierunkach, wazne jest to szczegolnie w miescie i na parkingach , mysle ze rownie wazne jest to dla nowych kierowcow jezdze roznymi samochodami i wsiadajac do uno na prawde czuc ten komfort psychiczny i pewnosc tego co sie robi krecac samochodem na ciasnym parkingu
~Stach
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Auto Kanciaste z dużumi szybami widoczność przy parkowaniu Doskonała!!! w żadnym z nowocześniejszych aut nie ma się aż takiej pewności, gdzie kończy się autko ...:-). Jedynym minusem są malutkie lusterka Boczne, po wymianie wkładów na zmniejszające jest dużo lepiej, natomiast nie jest idealnie.
~MARK
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
do przodu dobra, niewielkie martwe pole w przednich słupkach to plus, na boki też nieźle, chyba że pasażerka z przodu ma bujną czuprynę, do tyłu dobrze, łatwo wyczuć samochód i czujnik parkowania jest zupełnie niepotrzenym wydatkiem. Fotel kierowcy jest dość wysoko stąd też przyzwoita widoczność.
~Łukasz
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Pionowa tylna szyba sprawia że nie ma problemu z widokiem do tyłu. Z przodu oczywiście nie ma co mówić bo widoczność jest świetna. Cała kanciasta konstrukcja Fiata Uno sprzyja widoczności. Dzięki takiej konstrukcji przez każdą szybę w tym aucie można wiele zobaczyć ;-)

Usterki Fiat Uno II

Fiat Uno II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~KOPER
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
Przednia szyba i boczne są dobrze dopasowane i widoczność przez nie jest rewelacyjna. Może przeszkadzać złe dopasowanie lusterka wstecznego z tylną szybą i trzeba się trochę namęczyć, aby je dobrze zgrać. Kolenym mankamentem są zbyt małe lusterka boczne.