Ocena kierowcy - Fiat Uno II

vox@free.silesianet.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1998
Fiat Uno II 1.0 48KM 35kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
lepsze to niż cienkus, w końcu troszkę większy i cichszy. Jak na tą klasę to super
całkiem elastyczny jak na te parametry, ale pościgać się nie da, jak zredukujesz, by dogonić znajomych, to poczujesz swąd sprzęgła ;-)
podczas mrozów - ciężko, ogólnie, jak się rozgrzeje - to ok, ale wsteczny zgrzyta i czasami nie wchodzi
trzyma się drogi puki nie trzeba przyhamować na zakręcie (potrafi pływać, podsterowny), zawieszenie za delikatne (po wjechaniu w dziurę ze średnią prędkością musiałem prostować wahacz przedni prawy bo zgubił kąt w pionie, ale serwis powiedział, że te typy tak mają - nie dajcie się nabrać na wymianę wahaczy, można je naciągać na ramie i jest to stosunkowo tanie)
kanty ułatwiają sprawę przy parkowaniu ;-)
radio trochę za niskio, ale to kwestia przyzwyczajenia, do manetek przy kierownicy też trzeba się przyzwyczaić
rozdział na nadmuchy ciepłego i zimnego powietrza to bezsens, w zimie ręce marzną, bo autko ogrzewam nawiewami na nogi...
mam 197cm i czuję się świetnie, tylko korbka przedniej szyby trochę uwiera mnie w nogę
mogłoby być ciszej, ale...
ceny napraw niskie, spala mi średnio 6/100
cena niewygórowana, ale polecam mniejsze silniki
nic poważnego, jest ok
zawieszenie za delikatne i trzeba na nie po prostu uważać, poza tym denerwująca od czasu do czasu osłona katalizatora, która brzęczy jak się odczepi, ale można przyspawać...
Dziennik kosztów dla Fiat Uno II 1.0 48KM 35kW
6,9