Lista ocen Ford C-MAX I (71) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~el_talento
Minivan 1.6 Duratec 105KM 77kW
Przez zmienną fazę rozrządu auto nie należy do najtańszych w utrzymaniu. Koszty generują chociażby wcześniej wspomniany wariator faz rozrządu albo głupi termostat - w tym aucie - elektroniczny. Auto jest bardzo czułe na jakiekolwiek braki styku czy zaśniedziałe kostki przez co należy pilnować połączeń elektrycznych - szczególnie w okolicach przepustnicy. Dodatkowo samochód jest czuły na jakość paliwa i zatankowany na nieznanych stacjach...
~Mazur
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
W tej chwili raczej gorzej niż lepiej. Ceny części do przeżycia - chcesz dobre musisz zapłacić więcej, wolisz ścierwo - będzie tanie. Po zakupie musiałem sporo naprawić więc ciężko mi powiedzieć jak się to zwróci po dłuższej eksploatacji (przejechaliśmy dotychczas ok. 5000 km). Paliwo wg mnie a nie komputera: miasto - pomiędzy 7 a 9 l/100 km trasa - przy 120 km/h ok 5 - 6 l/100 km mieszany (suma km / litry w baku) zawsze ok. 7,1 l/100 km
~dejacek
Minivan 1.6 TDCi 109KM 80kW
Zużycie paliwa niskie, ubezpieczenia można znaleźć w dobrych pieniądzach, ceny części nie powalają. Jak już pisałem dobry mechanik ma w tym swoje zasługi. Mam wersję bez DPF więc to też duży plus. Naprawiałem już : rozrząd, tarcze i klocki, jakiś wahacz z tyłu, regeneracja turbo i alternatora, amortyzatory (nie z powodu złego tłumienia tylko hałasu), uszczelnianie wtryskiwaczy ,
~Rdz
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Jak na samochód o dość sporych rozmiarach muszę przyznać, że jest bardzo dobrze. Osiągi może nie powalają, ale też nie pozwalają narzekać. W miarę sprawnie można wyprzedzać. Średnio pali ok 5.6-6 l. W mieście ok 6.4l. Na trasie 5.4l. I nie jest to jazda ani ekonomiczna, ani wyścigowa. Normalna. Części są umiarkowane. Nie miałem większych napraw.
~tom
Minivan 1.6 TDCi 95KM 70kW
na trasie przy ekonomicznej jeździe bez problemu mozna zejść poniżej 5l/100 km. po mieście w zimie ok. 6.5 l. w lecie przy włączonej klimie (climatronik)spalanie jest na poziomie 7.5l/100 km. miasto powyżej 1 000 000 mieszczkńców totalnie zakorkowane :)) wiec śr. predkośc jazdy po mieście schodzi do poniżej 20 km/h
~Marcin
Minivan 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jeśli chodzi o spalanie to bez problemu można osiągnąć na trasie średnią 4,5l. Natomiast części bywają bardzo drogie, np nie można wymienić samego łożyska w przednim kole, trzeba kupić całą piastę. Tak więc pieniądze oszczędzone na paliwie i tak trzeba wydać na naprawy.
~zbyszko22
Minivan 1.6 TDCi 109KM 80kW
Pierwsza moja ocena to była czwórka,ale podwyższyłem ją ze względu na miłe zaskoczenie,jakie poczułem po kilku miesiącach użytkowania tego autka.Na początku byłem wobec niego sceptyczny,lecz szybko okazało się że jeśli ja szanuję samochód to i on szanować będzie mnie.
~Sławek
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
Serwis olejowy + wszystkie filtry w Bosch Car Serwis to wydatek niespełna 1000zł. Czyszczenie DPFa w tym samym serwisie, to wydatek 1200zł. Któryś wahacz tylni + drążek kierowniczy i dwie końcówki + zbieżność = 650zł. Drogo to, czy tanio - każdy oceni sam.
~A
Minivan 1.6 TDCi 109KM 80kW
5,5-5,7 l/100 wg komputera w trybie mieszanym. Części tanie. Przerobiłem już remont kapitalny silnika i całego osprzętu (kupiłem z zatankowaną benzyną i zatartymi tłokami, wtryskami, turbiną DPF...) Całość regenerowana z rachunkami - 7 tysięcy :-)
~oskar.italia@gmail.com
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
Przy spokojnej jeździe opłaca się kupować nawet rope za 4 zł... Jak jażde auto, przy spokojnej jeździe pali mało, przy wariackiej jeździe portafi ściągnąć nawet 13 l/100km... Prędkość jaką uzyskałem maksymalną to (zdjęcie z fotoradoaru) 212km/h.