Lista ocen Ford C-MAX I (59) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mazur
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
System strefowej klimy działa bardzo wydajnie i dla mnie bardzo efektywnie jeśli chodzi o przednią cześć kabiny (z tyłu nie testowałem:). Dodatkowa grzałka w przewodach wodnych powoduje, że w zimne dni ogrzewanie w kabinie naprawdę grzeje już po około 2-3 minutach co w przypadku diesla nie zawsze jest standardem. Podgrzewana przednia szyba to super bajer - daje radę. Jedyny minus jaki mi się nasuwa to mała liczba nawiewów z tyłu (ja widzę...
~Rdz
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Ogrzewanie przedniej szyby jest wybawieniem w zimie. Bardzo szybko działa. Tylna to standard, więc szkoda słów. Klimatronik działa bardzo sprawnie. Trudno pórównać to starszej wersji. Fotele podgrzewają się też szybko. Moim zdaniem jedynym minusem w c-maxach jest wyprowadzenie wentyalcji na tył tylko na nogi pasażerów pod przednimi siedzeniami. Spokojnie mogli by zamieścić nawiew albo w słupkach bocznych albo w podłokietniku.
~Sławek
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
Podgrzewane siedzenia przednie, podgrzewane szyby przod/tył. Wnętrze nagrzewa się dość szybko przy temp. oscylujacych koło 0*, w zmniejszenie dni trzeba trochę poczekać, w tyłek ciepło po 30tu sek. Automatyczna klima działa bez zarzutu, zakres regulacji co 0,5*C. Temat zaparowanych szyb jest mi obcy.
~Bartosz Balski
Minivan 1.8 Duratec 125KM 92kW
Samochód mam niespełna 2 miesiące, zbliża się lato więc podjadę z klimą na serwis. Wersja Ghia którą posiadam wyposażona została w dwustrefowy klimatronik więc jest dosyć komfortowo. Zaparowana przednia szyba nie jest już dla mnie problemem, potężny nawiew upora się z nią w ciągu kilku sekund.
~oskar.italia@gmail.com
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
Klima działa doskonale od 2003 roku, tylko raz ją musiałem naładować w 2009 roku. To wszystko, działa doskonale i bezawaryjnie. Podstawa, to dbanie o całść, filtry itp i oczywiście umiejętne i rozsądne używanie. Niestety większość Polaków źle używa klimy i potem mają jakieś smrody w aucie...
~el_talento
Minivan 1.6 Duratec 105KM 77kW
Klimatyzacja - jeśli nabita - działa bardzo dobrze. Potrafi dość szybko schłodzić całe auto. Na ogrzewanie przy dużych mrozach trzeba chwilkę poczekać. Dodatkowo ewentualna wymiana termostatu w 115KM wersji jest bardzo droga - około 500zł, gdyż jest on elektronicznie sterowany.
~Cmax
Minivan 1.8 Duratec 125KM 92kW
Automatyczna klima mnie nie zachwycala. Uzywalem recznych nastawow. Bardzo czesto, co 3-4 miesiace, trzeba bylo wymieniac filtry i odkazac. ZApasowa dojazdowke musialem zawinac w foliowy worek. Nie wiem co to za guma byla, ale walilo jak bym zdechlego kota wozil.
~dejacek
Minivan 1.6 TDCi 109KM 80kW
I tu jest dziwnie, bo mam porównanie 2 c-maxów i w jednym nie ma problemów, a w drugim szyba przednia od początku paruje i często trzeba ją rozgrzewać funkcją MAX. Latem klima daje radę, zimą auto ogrzewa może wolniej, ale to jest funkcją spalania
~A
Minivan 1.6 TDCi 109KM 80kW
Webasto, grzane fotele i klimatronik. To pierwsze wymiata w zimie - szkoda że bez pilota tylko z programatorem. Klimatronik dwustrefowy - daje radę. W zimie dokuczliwe parowanie auta, ale klima momentalnie odparowuje.

Usterki Ford C-MAX I

Ford C-MAX I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~longlong
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
kurcze klima chłodzi jak dzika, nie uzupełniałem nic od początku, wchodzisz do auta w upał odpalasz silnik i już leci chłodek, jak oni to zrobili? ale zimą długo się zagrzewa, za to porządnie potrafi ogrzać