Lista ocen Ford Escort VI Hatchback (223) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 265 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ciubasa
Hatchback 1.3 60KM 44kW
skrzynia biegów pracuje tak sobie czasami trzeba włorzyc duzo siły ,aby wrzucic wsteczny ale to norma prze escortach,a ogólnie oceniam ja na 3+.
~lucas7911
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Biegi wchodzą precyzyjnie choć troszeczkę szarpie ale to wina sprzęgła.Po skróceniu o 10 cm drązka zmiany biegów wygoda uległa poprawie
~Marek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Obecnie mam już drugą skrzynię :), pierwsza padła raczej z mojego powodu. Zestopniowana jest jak na mój gust dobrze. Biegi wchodzą gładko i bez zgrzytów.
~Kst
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Elastyczność 2. biegu pozostawia wiele do życzenia. Do samej dźwigni zmiany biegów też trzeba się przyzwyczaić. Na pierwszy rzut oka jest nieprecyzyjna.
~bredo e-mail tomi54@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 GL 76KM 56kW
ogolnie ok.dlugie biegi, przelozenia lewarka niezbyt dlugie , lecz trzeba doklanie wysprzeglac przy zmianie na wsteczny (lubi zgrzytnac)
~Rastan
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak w przypadku silnia. Skrzynia w moim modelu nie była naprawiana i nie stwarzała jakichkolwiek problemów. Duży plus.
~ratay
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Skrzynia dosyc precyzyjna biegi wskakuja bez zbednego machania lewarkiem. Czasami trzeba sie posilowac z biegiem wstecznym.
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
ciężko wchodzą biegi w zimie na mrozie o problemy ze wstecznym coś szumi strasznie i zgrzyta jak sie go wkłada
~Driver:)
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Moglo by byc lepiej problem czasami ze wstecznym i potrafi sie z przeciwic przy wrzucaniu pierwszego biegu ale mozna sie przyzwyczaic.
Dziennik kosztów dla Ford Escort VI Hatchback
6,1
9,8
~Max_Kce
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Skrzynia niby ok, przełożenia w miare adekwatne. Było by wyżej, gdyby nie korodujące wodziki oraz ich przegub (spawany bodaj 3x)
Ford Escort VI Hatchback