Lista ocen Ford Escort VI Kombi (32) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Makler
Kombi 1.4 73KM 54kW
Naprawdę nigdy mnie nie zawiódł - wszystkie wymiany części i podzespołów wykonywane były przy przeglądach. Zaliczyłem nawet "dużą" wodę w Gdańsku na Kartuskiej (to było chyba w 2003) i gdy inne auta zostawały w wodzie, escort przejechał bez problemów! Poza tym zawieszenie - wymiany końcówki drążków, tuleje i łączniki stabilizatora wymiana średnio co 30tyś.
~E-JW
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
elektryka, skrzynka bezpieczeników i przekaźników, kable i przedziwne zwarcia na nich doprowadzą mnie kiedyś do szału, rdza, słabe plastikowe zderzaki, blachy które wgniatają się pod naciskiem palca (np. przy zamykaniu maski), a ostatnio urwałem plastikową klamkę , jak tylko trochę mi drzwi przymroziło.
~cichy
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
wycieraczka tylna zbiera kiedy chce, mechanizm przednich się połamał! przy dużej wilgotnosci elektryka żyje swoim życiem. przelączniki świateł zaśniedzialy, bywa ,że ni z gruchy ni z pietruchy rozladuje się akumulator. no i guma, wszelkie podkładki ,uszczelki, ochraniacze parcieją i pękają.
~KonradO konrad888@autograf.pl
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
drobiazgi jakie mi się popsuły to: podświtlenie od nawiewu, linka tylniej klapy, złącze od wycieraczki na tylniej klapie ( ani razu puknięty ), troche denerwuje korozja przy spryskiwaczu z tyłu, wlewie paliwa pas przedni tylni( ale jak ktoś zadba to będzie świetny - przynajmniej mój)
~kniaź
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Katastrofa. Za słaby na nasze drogi. konieczne częste wymiany tuleji wahaczy i przegubów (potrafi się ukręcić bez ostrzeżenia jeśli się na czas nie wymieni). Wskaźniki kierunkowskazów nie odbijają
~Rumcajs
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Drobiazgów bylo sporo, ale to głównie naprawy eksploatacyjne, poza tym, miałem problem z włącznikiem zespolonym. W czasie jazdy potrafiły same się zapalić długie światła
~Tomek
Kombi 1.3 60KM 44kW
W zasadzie nic się nie psuje, wymieniam tylko olej, filtr i klocki oraz pozostałe rzeczy ekploatacyjne. Raz tylko skończył się alternator - był ten sam od nowości.
~czekaju, czekaju@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
mnie bardzo denerwuje oświetlenie tylnej części. Raz światło w bagażniku jest a raz nie ma. Na nierównościach potrafi błyskać w bagażniku.
~Seba
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
No w tak wiekowym aucie zawsze sie cos przytrafi, ale drobiazgi mozna sobie w wiekszosci samemu naprawic. Z drobiazgow, to najczesciej podobno zespolony.

Usterki Ford Escort VI

Ford Escort VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pris
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
szybko lecą silentblocki, drążki stabilizatora, sworznie zwrotnic, ogólnie przednie zawieszenie ale części tanie jak barszcz.
Ford Escort VI Kombi