Lista ocen Ford Escort VI Kombi (35) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czekaju, czekaju@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jeśli jest wszystko nowe to gra gitara. Schody zaczynają się po kilku tysiącach na polskich drogach. Zawieszenie bardzo słabo wytrzymuje nasze drogi. Naprawa zawieszenia raz w roku, plusem jest to że jest tanie. Ja mam dwa kpl. wahaczy które oprawiam sobie na spokojnie i jak nadchodzi godzina zero, szybka wymianka. Wszystko zajmuje 2godz.
~pf
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Wybijające się łączniki stabilizatorów - średnio co 7-8 tyś km. Zużyte silentblocki (tuleje metalowo-gumowe)Za bardzo przechyla na zakrętach. Słabo tłumi nierówności (mam nowe amortyzatory przednie, więc to nie ich winna). Zawieszenie mogło by być lepsze.
~Tomek
Kombi 1.3 60KM 44kW
Uważam że jak na tak starą konstrukcję to prowadzi się rewelacyjnie, oczywiście warto mieć sprawne elementy zawieszenia, trochę przechyla się na ostrych zakrętach, ale też ma swoje lata.
~Rumcajs
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Samochód dobrze trzyma sie drogi, po kupnie musiałem wymienić gumy na wahaczach, końcówki drążków kierowniczych i łączniki stabilizatora. Później nic się nie działo
~kierowcaforda
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Auto jest niskie i dość szerokie prowadzi się przez to doskonale. Trudno o utrate kontroli nawet na krętej nierównej drodze. Hamulce takie sobie ale dawały rade.
~marak
Kombi 1.4 75KM 55kW
Szerokie kapcie - 185/60 - daje radę. Wspomaganie jak marzenie, na każdym parkingu jedna ręką można kręcić. W zakrętach podsterowny, ale po odjęciu gazu szybko wraca na miejsce.
~Piotr, FORD Escort 1,6+gaz 16V 90KM
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Dobrze trzyma się drogi. Na nasze drogi super. Nic nie stuka, puka etc. Niestety u mnie mam problemy z nadsterownością.
~cichy
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Przednie zawieszenie:-( swoznie, końcówki, no i gumowe elementy. Nie jest to mocna strona ale na szczęście nie droga.
~Makler
Kombi 1.4 73KM 54kW
Przeciętnie, poza tym czego wymagać od kombi... Słabo trzyma na zakrętach jak jadę na "pusto", gdy załadowany to lepiej.
~videorob
Kombi 1.4 73KM 54kW
nie wiem jak u innych mi srednio co 3 miesiące szły do wymiany koncówki, łączniki, wyminiona przekladnia.Jeżdzę po Gdańsku :)
Ford Escort VI Kombi