Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 (78) - Silnik

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~p-wasiak@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
motorek bardzo wytrzymały i bezawaryjny pod warunkiem zastosowania platynowych świec (25 pln/ szt ), oryginalnych kabli ws (130 pln) oraz wymiany oleju (olej ford 5w40 85pln/5l) i filtrów (olej+powietrze+paliwo 90pl) wszystko co 10 kkm. Wymiana rozrządu co 45 kkm (oryginalny 300 pln komplet z napinaczami). Z tym przebiegiem bierze 100 ml oleju na 10 kkm, ponieważ do wymiany są uszczelniacze (normalne zużycie). Należy dbać o płyn chłodniczy,...
~Rafał
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
To silnik 1,6 16V wydawać by się mogło, że calkiem niezły. Ale to tylko pozory. Jeśli jeździ się między 2 a 3 tyś. obr/min. to strasznie mułowaty, porównywalny ze starymi wolnossącymi dieslami. Z kolei powyżej 3 tyś obr./min rzeczywiście nabiera kopa, ale wtedy wskazówka poziomu paliwa opada w oczach. Mój silnik ma już ponad 200.000 km (i to zrobionych po niemieckich drogach) a musiał przejść poważne naprawy, m.in. miał wypalone gniazda...
~Kamil
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Samochod jest naprawde cichy do momentu kiedy trzeba wymienic poduszke z pod silnika, po wymianie takiej poduszki silnik chodzi jak w czolgu, wszystkie drgania z silnika przechodza na kierownice i kokpit, jak na ta pojemnosc silnik moglby byc troche bardziej elastyczny ale i tak jest dobrze, jezeli chodzi o kulure pracy silnika jest bardzo dobra tylko niekiedy trzeba zwrocic uwage na kable WN i czujnik wolnych obrotow ktorego przy wiekszych...
~ASETINGER
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
90KM jest wystarczające dla tego samochodu chociaż chciało by się czasami nieco więcej, zwłaszcza przy pełnym obciążeniu. Silniki ZETEC-a to naprawdę bardzo dobra konstrukcja, są dość elastyczne i ciche jak na tą klasę samochodu. Poniżej 1.6 radzę nie inwestować-te silniki poprostuu nie radzą sobie na drodze a spalanie jest niewiele mniejsze od 1.6. Jeżeli chodzi o osiągi i spalanie to chyba najlepsza jednostka napędowa do tego auta.
~Broda
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
szczerze to 4+ jest trochę paliwożerny ale przez to że mam problem z dwoma wtryskami zamiast puszczać mgiełkę paliwa do cylindra to leje się z nich przy wciśnieciu gazu do podłogi, przez co paliwo nie spala się całkowicie. Włożony mam gaz sekwencyjny i na gazie chodzi elegancko. Inne problemy nie występują, przy diagnozie całego silnika która nie dawno robiłem usłyszałem że silnik wygląda jak nowy.
~smog
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Kultura pracy dość dobra, nie za głośny. Swobodnie można utrzymywać stałą prędkość 140-150 i jechać komfortowo. Mógłby byc bardziej elastyczny na niższych obrotach. 90 koni czuć jak się jedzie 1-2 osoby. Przy pełnym bagażniku i większej licznie osób na pokładzie robi się wołowaty i wydaje się, że ma mniej mocy. Przy zimnym silniku ssanie za długo kręci obroty. Mimo 16v dość wolno wchodzi na obroty.
~forfiter4
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Myślę, że dla przeciętnego użytkownika to optymalny wybór. Nie pali jak smok, wystarczająca dynamika, niezła elastyczność... Niestety, mój egzemplarz nie ma katalizatora i często gaśnie bez powodu. Dodatkowo dochodzą problemy z odpalaniem zimą. Dodatkowym minusem jest to, że auto strasznie szybko się gotuje i ma kiepską kulturę pracy. :I
~krzysiek
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Na 1 komplecie świec i kabli dwa lata na benzynie i pięć lat na gazie - razem 100 tys. bez żadnego problemu przejeździłem . Silnik ma 230 tys przebiegu i wymieniam tylko olej i filtr powietrza . Kiedyś zimą zamarzła mi woda w chłodnicy i przejechałem kilkadziesiąt km bez żadnego problemu . Wydaje mi się że ten silnik jest nie do zajechania .
~seba killer
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
silnik 90 konny przezyl katusze od mojej nogi.potrafi wyciagnac 200km/h a trase 1000km przejechac zapakowany do pelna z predkoscia 190km/h-moze ktos go podrasował wczesniej.przejechalem nim w niecaly rok 40 000km i w zasadzie nic sie z nim nie dzialo!!!!!!!w tym czasie wymienilem 4x opony-do tej pory zadnych wyciekow ani stokow. poprostu szok!!!!
~Marcin
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak na 16V przystało, trzeba kręcić powyżej 3000 obr./min. Wersja kombi nie bardzo nadaje się na wyścigi, jednak do sprawnego przemieszczania się 90 KM wystarczy.Na dobrej górce na A4 licznik pokazał 190 km/h. Autko jest zagazowane sekwencją, świece z platynowymi elektrodami. Nie odczuwam żadnej różnicy, podczas jazdy na PB i LPG.
Ford Escort VII Kombi