Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 (88) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 102 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz (e-mail: malyboss@go2.pl)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Poważne usterki (w moim odczuciu - dyskwalifikujące auto z jakiegoś powodu, lub uniemożliwiające dalszą trasę po jej rozpoczęciu) - nigdy nie miały miejsca. Korozja - to dość duży problem w tym samochodzie. W miarę dobre zabezpieczenie antykorozyjne pod spodem, gorsze na nadwoziu. Cieniutkie blachy. rdzewieje pas przedni, nadkola, okolice uszczelek szyby przedniej, przerdzewiał na łączeniach w połowie zbiornik paliwa (kłopotliwa naprawa lub...
~marcinj
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Moi znajomi mają autka tzw. renomowanych producentów niemieckich / bestsellery/ i ta kategoria jest dla nich porażką. Jedyne co musiałem zrobić to wymiana sprzęgła po 80.000 km, tłumika po 90.000 km i ..... to by było na tyle. Żadnych wachaczy, amortyzatorów i innnych bzdur. A i to wszystko dzięki poprzednikowi, który palił sprzęgło / sam widziałem jak mnie wiózł/ i jeździł 5.000 km rocznie z szalonymi prędkościami dochodzącymi do 80 km/h na...
~aerobadi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Moją jak na razie poważną usterką w mieście gdy wracałem już do domu, to było pęknięcie paska klinowego. Ale to tylko moja wina bo już od dłuższego czasu mi się pasek ślizgał. Jeżeli ktoś wymienia na czas dane rzeczy to nie będzie poważnych usterek. Wiadomo to nie jest samochód ze salonu tylko ma swoje lata, wiec będzie więcej rzeczy do wymiany, ale uważam, że warto wymienić coś wcześniej niż później wymieniać o wiele więcej
~grig0ri
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Mimo, że auto miało na karku 22 lata nie wystąpiła żadna poważna usterka uniemożliwiająca jazdę. Każdy defekt dawał znać z wyprzedzeniem umożliwiającym podjęcie działań. Przez rok- ponad 15tyś. km, brykałem z łożyskiem przednim w stanie agonalnym, hałas w kabinie był nie do zniesienia i to on zadecydował o wymianie. Silnik na łańcuchu wydaje straszne dźwięki ale za cho..re nic się nie chce zepsuć.
~mota1000@o2.pl
Hatchback 1.1 50KM 37kW
KOROZJA - TYLNA CZĘŚC NADWOZIA JEST WYKONANA Z CIĘŃSZEJ BALACH ODRAZYU ROBIAS EI W NIEJ DZIURY BADZO ŁĄTWO PRZEGRZAĆ SILNIK kiedy zepsuje się włącnzik wentylatora a przy wyższych rocznikach to bardzo prawdopodobne CIEŻKOŚC SKRĘCANIA KIEROWNICĄ powodem jest zła geometria kół po wyregulowaniu nawet mimo braku wpomagania układu kierowniczego jest lekko na oponach o szerokości 165mm
~bonzzo13@poczta.onet.eu
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Poważnych usterek też nie miałem. Fiesta zawsze dowiozła mnie do domu. Jak się a samochód dba i wymienia wszystkie części eksploatacyjne to tak jest. Tu akurat w połączeniu z prostą budową auto nigdy mnie nie zawiodło. Jedyny mankament to rdza tylnych nadkoli i wlewu paliwa , ale ten model tak już ma. A części blacharskie też nie są drogie.
~artur150@tlen.pl
Hatchback 1.1 50KM 37kW
jeszcze mnie nie zawiodl- elementy sprzegla sam wymienialem (jestem mechanikiem:) ale po wymianie jest poprostu extra-ta czesc bardzo zadko sie wymienia dlatego czesc pisze ze tam jakies problemy sa z biegami-naturalne zuzycie czesci-nic nie jest wieczne. sam chcialem sobie wymienic i naprawde sa efekty
~stefan
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Tylko planowane rzeczy musialem wymienic, inna sparawa ze bylo ich mnostwo, zaraz nie, uklad kierowniczy, hamulce, bo auto musi byc bezpieczne, przed zima rozrusznik i akumlator, bo musi wytrzymac u mnie czasem 2 tyg na mrozie nie ruszane, skonczylo sie sprzeglo, i odpadl tlumik
~Freedi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Ja nie miałem żadnej poważnej usterki,i oby tak dalej! Ale nie jest to samochód z salonu,więc licze się z tym ,że jakiś kwiatek wyjdzie z czasem. Grubszą sprawa są przednie amortyzatory. Nie wytrzymują Polskich realiów. Trzeba je wymieniać co 2 lata minimum.
~Piotr
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Jedyną usterką bardzo uprzykrzającą jazdę na gazie była awaria sondy lambda, w instalacji z komputerem i silnickziem krokowym gazu jest ona niezbędna. Po wymianie jest wszystko ok. Innych poważnych awarii nie było, nigdy jeszcze auto mnie nie zawiodło.