Lista ocen Ford Fiesta IV 1.3 i 60KM 44kW 1995-1999 (54) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Baenaba
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
W trasie spalanie okolo 6-7 litrow,w miesice moze dojsc do 10,awaryjnosc bardzo niska,posiadam fieste 4 lata(w irlandii jezdze)przez te 4 lata zmienilem klocki hamulcowe,oleje,i czesci ekspolatacyjne,nie mialem zadnej powaznej naprawy,auto nigdy mnie nie zawiodlo-posiada lancuszek rozrzadu wiec to ulatwia eksploatacje.Ceny sa bardzo tanie i ogolnie dostepne,jedyny problem to korozja,pomimo ze w irlandii nie ma sniegu,drogi nie sa posypywane...
~Adam z Poznania
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Jak dla mnie to całkiem dobrze. Paliwa pali nie wiele. Na przeglądy jeżdze raz do roku a co do napraw to tylko mi amorki z przodu padły ale to się wymieniło i wcale nie winie za to samochodu bo było to robione 1 raz od 12 lat. A poza tym to polskie drogi to nie Hiszpania...
~adziusmaster
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
spala w mieście 8 przy normalnej, przy ekonomicznej udało mi się na 7 litrach zrobić 120 km.. w trasie litr mniej. Przeglądy tak jak wszędzie - 100zł:) naprawy niedrogie, tylko dość częste.. ale podobno taki egzemplarz.
~Krzysiek Bytom Górny Śląsk
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
miasto do 7, poza przy spokojnej jeżdzie spada do 5-5,5 trochę drogie części a nie stosuję zamienników (wszystko Motorcraft) w sumie polecam to autko. Mam go lat 9 i oprócz rozładowanego dwa razy akumulatora nigdy mnie nie zawiódł.
~toster@interia.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Zużycie paliwa w miescie ok 7,5l/100km na trasie 6,5l/100km (30% drogi zwykłe ~90km/h i 70% autostrada ~130-140km/h), częsci dość tanie ale nie wszystkie, zamienniki łatwo dostępne i niezłej jakości.
~Marcin
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Wystarczy mocniej dodawać gazu a spalanie nie schodzi poniżej 7,5l - na tak mały samohcód i na taki silnik 7 - 9 litrów to lekka presada - w trasie powyżej 100 km/h pali jak smok
~Dominik
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Na trasie, zależnie od obciążenia, od 5,8-6,5litra, w mieście około 7, zimą do 8, nie jeżdżę oszczędnie, jeżdżę po prostu normalnie, dosyć dynamicznie, ale bez wariowania.
~mychu1
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Silnik 1,3 jak na tę klase auta i pojemność - paliwożerny. Na trasie nie zszedłem poniżej 5 a w mieście 7 to normalka. Zimą w mieście 8 nie trudno uzyskać
~Kwiatek
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Fiesta pali mało, ale w ostatnim roku eksploatacji zaczęła palić olej ok 0,5l/1000 km- Nie oszczędzałem silnika...
~snikers1818@interia.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
jak na taki mały i słaby silnik to pije jak smok !!! i zeby zejsc ponizej 10 l to trzeba miec naprawde delikatną noge