Lista ocen Ford Fiesta V (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bakcyl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Skrzynia ma wadę, zdarza jej się zamarzać, wina oleju. Ale to wymaga dłuższego postoju aby tak się stało- z tydzień, dwa. Dlatego w zimie nie wolno zostawiać na biegu, tego auta. Ogólnie skrzynia ciężka w obsłudze, precyzyjna, sztywna, krótkie skoki lewarka, każdy bieg czuć, że wbija się inaczej, szczególnie krótki skok 4 biegu. Prostota to nie zawsze wada, wystarczy kawałek mózgu, bo to bezawaryjne skrzynie.
~Camel
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Biegi wchodzą bardzo ładnie i precyzyjnie, bez żadnego \"haczenia\" Czasami 1 wchodzi nieco ciężej, czasami wsteczny zgrzytnie. Ale to chyba normalne przy \"polskim\", czyt. częsta zmiana biegów, stylu jazdy i przebiegu 220 000 km. W mojej ocenie chodzi znacznie przyjemniej i bardziej miękko niż w Mercedesie A 170 CDI, którym miewam okazję jeździć.
~kangurczak
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Skrzynia biegow jak dla mnie troche za krotka. Auto idzie 180km/h i wiecej nie chce. Pozatym czesto sa problemy z wrzucaniem wstecznego. Odbywa sie to z trudem i charakterystycznym odglosem "dentysty". Moja rada w tym wzgledzie? Najpierw zapnij 4´ty bieg a potem odrazu wsteczny, wtedy bedzie cicho i bez problemow.
~Kiniu - ffs@interia.eu
Hatchback 1.6 16V Sport 105KM 77kW
Dość precyzyjna, ale mogli się lepiej postarać przy jej konstrukcji. Czasem trzeba dobrze się postarać by przy puszczeniu sprzęgła nie usłyszeć głośnego zgrzytania. Ale wtedy przynajmniej wszyscy zwrócą na Ciebie uwagę. ;)
~kynio 1984
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
biegi chodza i wlasciwie tyle mozna napisac w tym temacie. na 4 osiąga wyzsza predkosc max niz na 5:) 4-da rade 160 km/h ana 5 155km/h i koniec. czasami problem z wrzuceniem wstecznego.
~jimbo
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Z czasem pojawiły się problemy przy 1 i R, ale to kwestia eksploatacji rozwiązywana przez odrobinę siły i dociśnięcie sprzęgła. Za to wyższe biegi na trasie bez problemu.
~Robsonem
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Jest raczej ok, choć biegi mogłyby wchodzić nieco lżej, no ale auto ma w końcu ponad 14 latek... Denerwuje również długi lewarek od skrzyni biegów.
~Inti
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Tu byłem zaskoczony. Szybka i sprawna zmiana biegów. Biegi wchodzą lekko. Nie spodziewałem się tego po tym samochodzie.
~Rudy
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Skrzynia w miare dobra ale problemy ze wstecznym nieraz też z dwójką. Trochę chrobocze. Mało precyzyjna sztywna jak w ursusie.
~killer
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Biegi wchodzą lekko, acz trzeba poczekać chwilę przed wrzuceniem kolejnego, jeśli chcemy uniknąć zgrzytu.