Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

sli, 16 lat temu
Rok produkcji 2007
Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jest kapitalne
Mimo pewnych bzdetów dam "5", bo liczy się przede wszystkim radość z jazdy i funkcjonalność auta, a do tego biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena, śmiem twierdzić, że fiesta mk6 jest na prawdę udanym modelem
Silnik dość specyficzny, trzeba go wkręcić na obroty, żeby ciągnął, ale ogólnie jest nieźle. Z trzema rowerami na dachu i wyładowany w środku bez większych problemów jechał 130 km/h :)
Tak sobie, wsteczny wchodzi jak w czołgu:) ale da się go obczaić (jednak trzeba to robić z wyczuciem, czasem jak się zapomnę, tzn. wrzucę ten bieg szybko i niedokładnie, jest przeraźliwy zgrzyt). Czasem też trójka mi się lekko blokuje. Ale dam "4", bo lewarek poza tym działa fajnie.
Rewelacja, prowadzi się lekko, przyjemnie, precyzyjnie i przewidywalnie, trzyma się drogi jak by był przyklejony.
Nie narzekam a wysokim osobnikiem nie jestem:)
Jest to podstawowa wersja i brakuje np. obieg u wewnętrznego (nie wiedziałem, że w XXI wieku w niektórych autach tego jeszcze może nie być), wkurzający jest też brak przycisku wewnątrz do otwierania bagażnika, do reszty nie można się przyczepić. Jakbym dał parę tys. więcej, tego problemu by nie było. Zalety: mnóstwo miejsca w środku, jak w bagażniku miejsca braknie, to można zrobić małą ciężarówke składając siedzenia:)
Brak klimy niestety i to jest kłopot. Aczkolwiek jak się włączy opcję "zimny łokieć" i otworzy okna, to da się przeżyć; gorzej jak się stoi w korku - wtedy jest smażalnia:) Co do ogrzewania - działa fajnie, auto nagrzewa się szybko.
Jak wyżej - rewelacja, zarówno z przodu jak i z tyłu. Wiozłem dwóch gości po 190 cm, siedzieli jeden za drugim i było im wygodnie. Jak na takie małe autko - to aż nie do uwierzenia. Jak siedziało z tyłu trzech, to oczywiście po bokach im za wygodnie nie było. Fiesta za szeroka nie jest, ale to w końcu nie mondeo czy focus.
Bardzo cicho w środku, dopiero jak się wejdzie powyżej 3000 obrotów, to słychać miły pomruk.
Jeżeli chodzi o miasto, to daję maksymalnie "3". Pali mi ok. 9-9,5 l - fakt, jeżdżę dość "zdecydowanie" (ale bez przesady). Za miastem - rewelka: ok. 6l normalnie, a jak wiozłem 3 rowery na dachu i prułem po A4 z nogą w podłodze, to bałem się, że wyjdzie spalanie straszne. A tu super-niespodzianka: spalił mi średnio 7-7,5l l
No w tej cenie (32,5k) to nic porównywalnego z salonu nie da rady znaleźć. Jestem bardzo zadowolony.
Póki co, awarii brak (no ale 3000 km niecałe dopiero na liczniku)
No jeszcze by tego brakowało:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 70KM 51kW [l/100km]

7,7