Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

Dawid9999, 4 lata temu
Silnik 1.4 TDCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2008
Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 50kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Klima oraz ogrzewanie. Bezawaryjnosc.
Inne : Brak takowych przez 2 lata użytkowania.
Jest to moj pierwszy samochód, którym jezdze ponad 2 lata az do dzisiaj, kupiłem go kiedy miał prawie 85tysiecy km podparte książką serwisową, najbogatsza wersja, placac za niego lekko ponad 12 tysiecy zl. Aktualnie auto ma najechane 115 tysięcy. Jeżeli ktoś szuka pierwszego zamachu czy dla syna czy dla córki jest to bardzo fajna opcja. Jedyne co było do wymiany to na zime świece żarowe, a po półtora roku użytkowania filtr paliwa. Nie wliczam w to co sezon wymiany oleju oraz filtrów. Co do spalania. Jest ono zadowalające, kiedy silnik się rozgrzeje pali w cyklu mieszanym około 6l miasto około 7l A trasa około 4l (piąty bieg, 80km/h) jeżeli chodzi o tankowanie to na pełnym baku(okolo165zl) byłem w stanie przejechać około 600-650km. Silnik prawie 70 koni- kupujący go wiedziałem ile mocy ma ten silnik i nie będzie to sportowy, wyczynowy samochód- miał służyć do przemieszczania się od punktu A do punktu B, miala nauczyc jezdzic i obeznac sie na drogach, właśnie do tego jest ta jednostka stworzona. Da się wyprzedzić ale nie skończymy na pierwszym drzewie. Ogólnie na pierwsze auto bardzo gorąco polecam, jeżeli ktoś poszukuję taniego w utrzymaniu, dobrego i niezawodnego samochodu to strzał w dziesiątkę:)
Mała, niezawodna jednostka. Nie będzie to silnik do "łykania" na autostradzie każdego po kolei natomiast na pewno sprawdzi się jeżeli szukamy taniego w eksploatacji, wolnego od wad silnika, w którym nawet jeżeli coś się stanie to będzie można to wymienić po kosztach.2 lata użytkowania włożyłem w naprawy w niego nie więcej niż 300zl razem z robocizna.
Bez komentarza, nie psuje się, biegi wchodzą z odpowiednim trudem. Ogólnie jest dobrze, ale czuje, że można lepiej.
Nie jest najlepszy, jeden z minusów auta. Jest poprawny Ale nic poza tym.
Bez zarzutów.
Słupki dosyć grube, muszę się wychylac dosyć mocno aby widzieć co się dzieje w martwych strefach.
Bardzo miłe zaskoczenie. 0 problemów z klimatyzacją oraz ogrzewaniem, wszystkie systemy działają bardzo poprawnie, klika chłodzi bardzo dobrze A ogrzewanie bardzo fajnie grzeje. Na bardzo duży plus.
Jak na swój bardzo mały rozmiar - solidne 4/5
Tutaj niestety słabo, słychać wszystko co się dzieje pod kołami.
Przez dwa lata, łącznie włożyłem w naprawy nie więcej niż 300zl
Gdyby kosztował maks 7 tysięcy, byłoby 5/5 kosztował sporocwiecej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDCi 68KM 50kW [l/100km]

12,0