Lista ocen Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 50kW 2001-2008 (49) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek LDZ
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Wawa-Gdańsk autostradą + korek. ciężka noga kobiety 125-1350-140 przy wyprzedzaniu i hamowanie częste ~5.8 litra. (4 osoby i bagaże) Wsiadłem ja (4 osoby i bagaże) Wawa-Łódź 120-130 km/h przy wyprzedzaniu i prawy pas na spokojnie 125km/h i spalanie 4.35 litra :) Po mieście nie jeździmy, od tego jest rower i komunikacja miejsca, więc nie wiem ile spali. myślę, że przy krajowej drodze około 90km/h 4 litry można osiągnąć na spokojnie, bardzo...
~Oskar
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Jeśli szukacie samochodu na wskroś ekonomicznego Fiesta z małym dieslem jest właśnie dla Was. Średnie spalanie w jeździe miejskiej oscyluje zawsze w granicach 5,5 litra na setkę. W cyklu mieszanym i trasie bez problemu schodzi się poniżej pięciu, nawet przy dynamicznej jeździ. Przy bardzo ostrym deptaniu myślę że w 6 litrach się zmieści. Jazda zimą po mieście to spalanie około 7 l/100km. Nie jest to mało, ale patrząc np. na silnik 1.25...
~master22
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Auto wydawało by się, że z tak małym silnikiem powinno palić mało. Niestety tak nie jest. Mimo, że auto jest "miejskie" to pod względem spalania czasami mnie przeraża, bo pali ponad 7 litrów (klimatyzacja), ale trasa to już jest lepiej. Przy jeździe z prędkościami max. 120 osiągniecie wyniku poniżej 4 litrów nie stanowi problem (mój rekord to 3,7 - mierzone od tankowania do tankowania na tej samej stacji, bo nie posiadam komputera)
~piwko2006
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Jak na razie nie jestem w stanie zbyt wiele powiedzieć na ten temat. Mam auto dopiero kilka dni, więc nie wiem ile dokładnie pali. Jak na razie mam zapas paliwa na 180 km. Jak tylko to wyjadę, to zatankuje ją do pełna i zobaczymy ile tak na prawdę ten silniczek pali. Myślę że w mieście 5,5 - 6 litrów nie będzie wielkim wyzwaniem.
~mw
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Zużycie 5,5l ropy w jeździe po mieście to mit. Kiedy jeżdżę \"na emeryta\" czyli łagodnie i spokojnie jest lekko ponad 6l. Brawurowa jazda czyli intensywne wyprzedzanie autobusów i pojazdów z byłego bloku wschodniego doprowadziło mnie do 6,5l. W trasie nigdy nie jeździłem przypuszczam,że jakieś 5-5,5l?
~Artur_ass
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Średnie spalanie 5.0l-5.3l przy normalnej jeździe ( przeważnie zalewam po korek i wyliczam spalanie) na baku średnio do zapalenia rezerwy około 800km. Trasa zależy od prędkości oszczędnie do 100km/h 4.6l a tak normalnie to kolo 5l ;) Ogólnie mało pali.
~sasza
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Auto ogólnie ok. Spalanie naprawde minimalne (4l/trasa i nie wyszedł mi z 5,5l po mieście). Nie miałem z nim większych problemów. Zaczął mi jedynie ostatnio dymić przy dynamicznym ruszaniu, ale ponoć to w fordach norma - oleju nie ubywa na bagnecie. Polecam autko
~bd
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Stosunkowo nowe autko, więc póki co spodziewam się raczej wysokich kosztów napraw czy przeglądów (jeszcze nie robiłem). Za to spalanie zachowuje się dziwinie, bo w mieście pali powiedzmy 6, na spokojnej trasie 5, ale na autostradzie przy 130 km/h 6.5 a nawet 7.
~zadowolony
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
o jesli udaje spalic 3,4 litra to jak nie być zachwyconym?Jednak przy mojej jezdzie dość ostrej średnie spalanie w zimie okolo6,5 w miescie. W trasie (jezdze do 150km/h ) okolo 6,7 z klimą.Niestety ale cena dosyć wyskoka wręcz astronomiczna - dlatego ściągnąłem auto z EU:)
~stecher@poczta.fm
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
tutaj 6+, na trasie w aucie 4 osoby + bagaz, predkosc okolo 110 km/h-140 km/h spalanie 4,8-5,2 l na 100km. Zmierzone dokladnie poprzez zatankowanie pod korek - trasa - zatankowanie pod korek. Miasto, jezdze ale niewiem jakie spalanie. Napewno nieduze ;)