Lista ocen Ford Fiesta VII Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW 2008-2013 (7) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz Jarek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Z tego co patrzę po raportach spalania to mam najwyższą średnią, może to dla tego, że mam ciężką nogę. Koszty nie są wysokie, a auto się nie psuje, więc przy normalnej jeździe nie trzeba będzie poświęcać dużo pieniędzy na fiestę dużo pieniędzy. Przy tankowaniu za 120 zł jestem w stanie przejechać koło 300 km z minimalną rezerwą na liczniku.
~Kretschmers
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Części są po prostu tanie, nawet oryginały nie porażają drożyzną. Kompletny rozrząd wraz z pompą wody i robocizną - ok 650 zł. Nic się nie psuje. Spalanie na poziomie 6,5 L w cyklu mieszanym, nie przekracza 7L w mieście, schodzi poniżej 5,5 L na trasie. Jak na jazdę raczej dynamiczną uważam to za dobry wynik.
~Grzesiek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Jak do tej pory poza remontem przedniego zawieszenia i hamulców po kupnie (150 tys km robi swoje) nie mogę narzekać na samochód ponieważ jest raczej bezawaryjny. Wiadomo w mieście spalanie między 7-8 to nie jest mało dla takiego auta ale 1.6 nie kupuje się by jeździć ekonomicznie po mieście
~b.iwaniak
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
W mieście i w korkach spala do 9 litrów. Ogólnie nie schodzi poniżej 7,7. Pierwszy przegląd po roku i przebiegu 15 tys. km kosztował 600 zł.
~marr
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Przy ekonomicznej jeździe w mieście 8 litrów/trasa 6,5.Wyłączając ekonomikę miasto 9-9,5/trasa 7,5-8
~tivct sport
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
powyżej 130km/h pali ponad średnią.. a więc nie polecam w trasę, po za tym - super.
~Marcin
trasa: 5l miasto: 7,5l mieszane: 6,4l