Lista ocen Ford Fiesta VII Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW 2008-2013 (5) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Cóż wiele mówić jednostka bardzo dobra, (podobno jednak nie lubi gazu ale ja na swoim egzemplarzu tego nie testowałem). W tym aucie osiągi są fenomenalne spokojnie można w trasie utrzymywać obroty koło 1,5 tys. choć by skorzystać z pełni mocy zalecana jest często redukcja i to najlepiej o 2 biegi bo ten silnik kocha obroty. Silnik, a przynajmniej mój egzemplarz ma jednak tendencje do nagarowania, ale wymiana oleju na dobry co 10k bardzo pomaga...
~Mateusz Jarek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Nie ma do czego się przyczepić. Jednostka 1.6 duratec posiadająca 120km, to aż nadto do miejskiej jazdy. Jeżeli ktoś ma cięższa nogę to na autostradzie nie będzie musiał zjeżdżać z lewego pasa, a ten silnik na pewno na to pozwoli, mimo małej pojemności udało mi się wyciągnąć 200 km/h, przy wyłączonej klimie. Czasami obroty wariują i na światłach wskazówka się podnosi, a auto zgasło mi 2 razy nie z mojej winy.
~Marcin
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Proste i sprawdzone rozwiązania. Silnik 1.6 to wspólna konstrukcja Forda i Yamahy, z łatwością wkręca się na obroty, przyjemne brzmienie. Elastyczność na bardzo dobrym poziomie, przyspiesza praktycznie z każdych obrotów. 50 km/h 5bieg i można jechać bez szarpnięć.
~Kretschmers
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Silnik świetny, przyjemnie mruczy, jestem pod wrażeniem. Ściszone radio chociażby po to, żeby posłuchać jego dźwięku. Przyśpieszenie bardzo dobre, przy tak niewielkiej masie 120KM sprawdza się w sam raz.
~b.iwaniak
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Bez zarzutu. Teraz po zmianie oleju jeżdże na castrolu i widzę, że jest jeszcze lepiej.
Ford Fiesta VII Hatchback 3d