Lista ocen Ford Fiesta VII Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW 2008-2013 (8) - Skrzynia biegów

~Grzesiek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Mam dylemat jak ocenić skrzynie, bo z jednej strony biegi wskakują mega precyzyjnie i przy jeździe na wprost sprawiają mega frajdę, z drugiej strony przynajmniej u mnie pojawia się od czasu do czasu problem z biegiem wstecznym polegającym na tym, że wchodzi dopiero po delikatnym ruszeniu do przodu. Ponadto o ile 5 biegów jest idealnie zestrojonych tak mocno brakuje a autostradzie 6 biegu, wręcz czuć, że silnik prosi o większe przełożenie.
~Mateusz Jarek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Tak jak całe auto skrzynia chodzi ciężko, jest twarda, aczkolwiek dla mnie to raczej plus. Nic się nie trze, nic nie hałasuje. Jedynym minusem jest to, że 3 bieg bardzo ciężko wchodzi. Dodatkowo przy zapalonych już światłach cofania bieg wsteczny także trzeba wrzucać drugi raz bo sobie nie wszedł. Mam nadzieje, że to bolączka tylko mojego egzemplarzu.
~Kretschmers
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Pracuje prawidłowo, czasem nie wejdzie dobrze wsteczny, ale podobno "ten typ tak ma". Ogólnie biegi wchodzą sprawnie, szybko, precyzyjnie.
~Marcin
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Skrzynia to mistrzostwo świata, biegi wchodzą lekko i płynnie, nie haczy, nie zgrzyta. Doskonała robota Forda.
~marr
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Mankamentem jest częsty problem z wyborem biegu I oraz wstecznego.Zdarza się,że biegi nie wchodzą.Producent zapomniał o 6 biegu.
~Gandalf Łysy
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Precyzyjna ale lata robią swoje. Zdarza się, że z 2 na 3 nie wchodzi przy szybkim starcie
~tivct sport
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
nie widze żadnych problemów z trójką czy innym przełożeniem poza 6tką - poprostu jej brak na trasie.
~b.iwaniak
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Trójka i wsteczny wchodzi trudniej.
Ford Fiesta VII Hatchback 3d