Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting

Piotr 37 lat :), 10 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2013
Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny silnik - mała rakieta.
Świetne auto - przynajmniej w mojej wersji :)
Silnik jest fantastyczny. Moje drugie auto to golf 1.4 tsi 122KM kombi, ale wrażenia z jazdy są takie, ze fiesta jest do 120-140 żwawsza. Trzeba uważać, bo czeęto inni myślą, ze jak małe auto to wolne, a potem uciekają z lewego pasa. Predkości 140-160km/h nie są żadnym problemem. Najlepsza prędkość na autostradę to 140 km/h wtedy jest oszczędnie, cicho i szybko oraz zostaje jeszcze zapas mocy. Poprzednia fiesta 1.25 75KM jest 2 klasy niżej.
Brakuje 6 biegu, skrzynia zestopniowana bardziej na trasę niż miasto - 5 bieg 2000 obr/min to ok 90km/h. predkości miejskie 50-60km/h to ok 1500 obr/min na 4 biegu.
Fantastyczne - przed zakrętem co najwyżej redukcja bez hamowania. Producent jednak poskąpił na wyciszeniu nadkoli :( Przy dużych prędkościach czyć, że to małe auto, wiec w stosunku do Golfa kombi auto bardziej..\"rozedrgane\"
Jak dla mnie bez problemu. Dodatkowo czujniki przód i tył i nigdy nie ma problemu z parkowaniem.
Miałem obawy co do radia, ale przyzwyczaiłem się. Reszta.. automatyczne światła, wycieraczki wiec \"Samo się\" włącza. Głupia oszczędność na braku podświetlenia przycisków sterowania szybami.Żona narzeka na zbyt duży skok głośności w regulacji radia. Przyzwoite głosniki i niezły bas. Dobrze działa zestaw BT
Klimatyzacja automatyczna - brak zastrzeżeń
Baaaardzo dużo miejsca z przodu. Z tyłu.. nie jechałem :) ale wystarczająco. Fotele przyzwoite (Titanium) ale nie takie obszerne jak w golfie VI. Jak na auto miejskie jest OK.
Silnik wyciszony bardzo dobrze ( aż za bardzo, bo fajny dźwięk jak się mocno wciśnie pedał gazu) Przy otwartym oknie słychać gwizd sprężarki :) Słabo wyciszone nadkola.
W stosunku do poprzedniej fiesty ( 1.25 75KM) świetnie. Dojazd do Warszawy 12km potem w mieście kolejne 12km - średnie spalanie ok 6.5lk z klimą ( bez klimatyzacji ok 0.5 l mniej) jednak aut anie oszczedzam :). Trasa z prędkosciami 120-160 km/ podobnie. Jazda na 5 biegu z prędkościami 80-100km/h - chwilowe spalanie 3.5-4 l/100. Moim zdaniem bardzo oszczędny silnik jak na takie osiagi i wrażenia z jazdy
Można wytargować spooooory upust. W stosunku do Polo TSI ok 10-12 tys taniej.
zbyt mały przeieg - trudno ocenić
zbyt mały przeieg - trudno ocenić