Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting

Andrzej, 10 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2013
Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Żwawy silniczek, bardzo dobrze daje radę :)
Karoseria : Listwa na dachu się odkleiła, ale zgłoszone do serwisu w ramach gwarancji.
Super wygląd, świetne wyposażenie w wersji Titanium i dodatki jak podgrzewane siedzenia czy przednia szyba sprawiają, że z auta korzysta się bardzo miło.
Szczerze jestem zaskoczony na plus. Silniczek mimo tego że mały i 3 cylindrowy, to daje bardzo dobrze radę. kilka tras pokazało, że silnik faktycznie ma te 100 KM pod maską i wysoki moment obrotowy.
Precyzyjna, szybka, cicha - czasami trzeba przyłożyć się do wrzucenia wstecznego, ale to raczej kwestia mojego przyzwyczajenia ze starego auta.
Rewelacja - auto prowadzi się jak pocąg po szynach - w zakręty można spokojnie wejść szybciej niż się zakłada i auta trzyma się drogi. Do tego auto wybacza wpadki - zdarzyło mi się czasem przedobrzyć i wejść w zakręt za szybko, ale układ wtedy robi swoje magiczne sztuczki i sprowadza auto na właściwy tor - serce mi stanęło jak tego doświadczyłem, ale przy okazji duża ulga, że samochód potrafi robić takie cuda.
Nie rozumiem narzekań na widoczność do tyłu. Jesli nie ma pasażerów a zagłówki są opuszczone, to widoczność jak w mojej starej Fabii. Słupki z przodu są dość grube, ale testowałem też inne auta i problem jest ten sam.
Świetny układ schowków, podłokietnik z dużym schowkiem baaardzo przydatny. Poza tym radio i kontrole są rewelacyjne - bardzo przydaje się wbudowany bluetooth, który umożliwia rozmowy przez telefon bez wyciągania telefonu z kieszeni - wystarczy powiedzieć 'call..' i dzwoni :)
Klima działa, ogrzewanie działa - wszystko w porządku.
Dla kierowcy przestrzeni dużo. Z tyłu ktoś ponad 185 cm będzie miał ciasno, ale do tej pory moi pasażerowie nie narzekali.
Baaardzo ciche wnętrze - przy jeżdzie na autostradzie byłem w szoku jak dobrze wyciszone jest wnętrze. Przy przyspieszaniu słuchać warkot silnika, ale przy płynnej jeździe cisza i spokój.
Jest nieźle - za wcześnie żeby mówić o całokształcie, ale spalanie spada zgodnie z instrukcją - w tej chwili po mieście spalanie wychodzi 6,9 - co biorąc pod uwagę korki w stolicy jest niezłym wynikiem. W trasie udało się zejść poniżej 6 l/100km
Auto kupione na wyprzedaży rocznika, więc zniżka była spora - 20%, więc stać mnie było na wyższą wersję wyposażenia niż planowałem więc jestem bardzo zadowolony.
Póki co bezusterkowo.
Póki co bezusterkowo.