Lista ocen Ford Fiesta VII (76) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tze
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Nie wiem jak do tego podejść, auto nigdy nie zawiodło...ale... Przy około 70 tys zaczęła się dolegliwość, polegająca na tym że po nocnym postoju przy pierwszym odpaleniu auto puszczało "chmurkę", z biegiem kilometrów coraz większą, sugerowało to według mnie usterkę silnika, ale przy każdym przeglądzie odkładano temat i tak dojeździła do 170 tys. Wydaję mi się jednak że od grubej awarii dzieliła mnie już tylko chwila (na końcu przy...
~Piotr
Hatchback 5d Facelifting 1.4 96KM 71kW
Sygnał dźwiękowy przestaje działać, żarówki przepalają się - w ciągu tygodnia 2 razy laweta, serwis nie potrafił połapać się co się dzieje. Niestety będąc w trasie założyłem żarówkę stop kupioną na stacji paliw. Okazało się że jest zła. Serwis przez tydzień nie potrafił zdiagnozować problemu, wymieniał zniepotrzebnie elementy i czujniki - jak w USTERCE. W końcu obarczono mnie winą i wystawiono fakturę.
~Mateusz Jarek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Nie ma żadnych poważnych usterek, auto jest sprawne cały czas i się nie psuje. Nie ma powodu do zmartwień jeżeli chodzi o usterki. Zobaczymy za 150 tyś km, kiedy auto przekroczy mityczne 300 tyś, aczkolwiek prędko to się nie stanie. Jedyna usterką, która mnie wkurzyła jest to, że kilka razy przy przełączeniu tryby muzyki na bluetooth, radio mi się zacięło.
~Julita
Hatchback 5d 1.25 Duratec 82KM 60kW
Przykro mi bardzo ale ja się tu wypowiedzieć nie mogę. Dla mnie jak do tej pory autko bez wad. Po prostu się w nim zakochałam i planuję jeździć tak długo, aż osiągnie wiek emerytalny. mam fiestę od sierpnia, użytkuję codziennie, pokonując wszelkiego rodzaju trasy i nic się nie dzieje. Żadnych usterek, nic i oby tak nadal!!!
~dodo34
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Z poważnej interwencji to po 140 tys. tylko turbosprężarka, zmieniona na regenerowaną fabrycznie. Wraz z wymianą przewodu doprowadzającego olej i czyszczeniem miski olejowej. Operacja nie była droga i wykonana raczej z prewencji (już zaczynały się pojawiać ślady oleju na intercoolerze).
~bukosz
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Jak wyżej.... Bardo pozytywne wrażenie robi na mnie turbina. Cisnę i cisnę i nie chce się popsuć. Nie przestrzegam żadnych zasad chłodzenia po szybkiej jeździe i działa dalej. Jak samochód jest zimny to tylko nie cisną od razu. Czapki z głów dla turbinki.
~kuzek@o2.pl
Hatchback 5d 1.25 Duratec 60KM 44kW
Nagzrewanie sie plastików konsoli srodkowej przy nodze kierowcy. Bardzo uciażliwe i moze doprowadzic do pekania naczynek. Szczegolnie mocno sie nagrzewa podczas jazdy w korku i postoju, kiedy silnik pracuje na wolnych obrotach
~PIETRO
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Poważnych usterek jak na razie brak , wymianę oleju zalecam zrobić prędzej niż zaleca producent , jest turbo więc to dla niego ten nowy olej żeby służyło jeszcze długo.
~tomek424
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi DPF 70KM 51kW
Póki co nic się nie działo. Poza tym przy -16 ten samochód ciężko było odpalić. Moje Saxo po dwukrotnym grzaniu świec odpaliło od strzała a Fiesta nie miała ochoty...
~Aga
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Po 3000 km coś puknęło w silniku, silnik nie miał mocy - serwis nie widział co, ale coś tam wymienił. Wmawiali mi że to nie turbina, ale na to wyglądało. Za blondynkę mnie mieli.