Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.8 16V 115KM 85kW 1999-2005 (37) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Benoi
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Do pracy 25 km w jedną stronę codziennie 1:1 miasto , trasa 8 litrów , Ruciane Nida - Warszawa upał jak cholera,bagaznik full- klima 7 litrów. Zima śniegi, mróz na dwójce połowa drogi w sznurze 9,5 litra . ( tak naprawdę to są wskazania komputera) Nie mam gazu . Jeżdżę spokojnie , ale jak trzeba to poganiam. Żona jak wsiada to spala jej litr mniej a mi się wydaje, że nie umie jeździć bo jakoś tak inaczej niż ja. Zauważyłem, że nie lubi...
~express
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Zużycie paliwa to cios poniżej pasa. W trasie jak mam 7.5l/100km to jest extra. W mieście 9.0. A na feriach zimowych w górach - przy dojazdach na wyciągi od 10 do 11l. Ceny przeglądów też do niskich nie należą. Przegląd co 20kilo km - po każdym z nich jestem lżejszy o 1000 zeta. Aha - kiedyś jadąc sam i ciagle 90 km/h na trasie - udało mi się zejść ze spalaniem na 6,5l. To był mój rekord. Ale długo tak sie nie da jechać :(
~grabczyk
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
I tu jest problem, bo części i obsługa nie są najtańsze choć nie mam jeszcze najdłuższego doświadczenia w tym względzie - miałem okazję wymienić to co się raczej zużywa aniżeli psuje - tarcze przód (Lukas) a´ 220 zł i klocki (włoskie) a´ 100 zł, plus inne materiały eksploatacyjne typu olej, filtry itd. Płaciłem już mniej w oplu, fiacie i vw.
~andrzej
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
jak na kombi 115KM spalanie całkiem przyzwoite. W mieście do 9,5 l /zima/, w trasie przy przeciętnej jeździe da się zamknąć w 6,5l. Podczas szaleńczego powrotu z wakacji- cały czas 180-200km/h z włączoną klimatyzacją nieco powyżej 8l. Ceny przeglądów w ASO nie szokują, zwłaszcza w porównaniu do japończyków, którymi poprzednio jeździłem
~Sebson
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Ekonomika zależy od użytkownika. Jeżdżąc normalnie pomiędzy 2-3,5 tys. obrotów (czasem do 5 tys. - więcej nie trzeba) w mieście pali katalogowo 10,4 na 100 km. W trasie nie jeździłem. Biorąc pod uwagę osiągi i przyjemność jazdy - akceptowalne. Podstawowe przeglądy to koszt ok. 600-700 zł w salonie (jak w prawie każdym) norma.
~nowyp
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
jak zaszaleję to 10, ale na trasie ok. 500 km nie przekraczając 120 udało mi się osiągnąć 6,6 l, na dystansie ok. 22000 km średnie spalanie mam 8,2 l co w porównaniu do skody felicji 1,3 (rok 2000, przebieg 84000), która spalała średnio 7,6 l jest wynikiem bardzo dobrym
~sourner
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Cena samego auta wypada dość korzystnie – zwłaszcza jak porównamy ją do poziomu cen Golfa z tego samego roku (VW jest zdecydowanie przewartościowany) kosztuje tyle co astra a prowadzi się o niebo lepiej i rzadziej na jakieś problemy.
~Mariusz
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Mało nie pali,jazda miejska ok.11l.(mam ciężką nogę)w trasie nie sprawdzałem bo głównie jezdzę po mieście a mam najbiedniejszą wersję bez kompa.Części tanie i dostępne a samochód mało awaryjny,ogólnie tanie w utrzymaniu.
~adam
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Samochod nie jest ekonomiczny, ale za to silnik jest rewelacja! Na trasie 7. W miescie 9, czasem 10 gdy klima pracuje ostro. Dodam jeszcze,ze ma maly bak. Cos ponad 40 litrow. Przejade 500, max 600km i znow musze tankowac
~Roman
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Spore spalanie generuje niemałe koszty. LPG bardzo poprawia sytuację. Ceny części zamiennych umiarkowane, niestety trwałość taka sobie, więc często niektóre się wymienia. Szczególnie zawieszenie tył.
Ford Focus I Kombi