Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.8 16V 115KM 85kW 1999-2005 (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sourner
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Tutaj nie jest tak różowo mimo niedużego przebiegu (150 kkm) biegi wchodzą niezbyt precyzyjnie zgłasza przejście z 2 na 3. To co pisze większość użytkowników Focusa – drobne problemy z wrzuceniem wstecznego biegu (i dla czego nie ma synchronizatora wstecznego SKANDAL !!) Czasami trzeba wbijać kilka razy. Lewarek chodzi dość lekko ale niezbyt precyzyjnie jak dla mnie troszkę z długi. Ze stopniowanie jest dobre krótka jedynka a potem ok.
~Al
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Jak na Niemca to cieszy mnie, ze ma wsteczny na miejscu (w prawo i w dol) i nie trzeba nic wciskac, zeby go wrzucic, ale rzadko wchodzi za pierwszym razem i czasem wypada (jak w Syrence). W porownaniu z 10-cio letnim Nissanem ktorym wczesniej jezdzilem to dno.
~Sebson
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Niestety wsteczny często nie ma chęci wskoczyć. Recepta "wrzuć na 1 drgnij samochodem, teraz powinien wejść:(" Poza tym ok. Przy szybkim ruszaniu trzeba szybko zmieniać biegi (szybciutko przyspiesza) Na 2 biegu do 100 km/h.
~adam
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Skrzynia biegow pracuje dobrze. Jest sztywna, co jest super. Dalbym najwyzsza ocene, ale czasami nie wchodzi mi wsteczny. Wowczas musze puscic sprzeglo, wcisnac jeszcze raz i wtedy juz wchodzi bez problemu
~konop
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Czasem nie chce wejćć wsteczny bieg...... trzeba puścić sprzęgło i jeszcze raz nadusić. Ale to norma w Focusach mk1
~tomaszek355
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Brak jakich kolwiek zarzutów chodzi dobrze każdy bieg wchodzi na swoje miejsce i jest odpowiednio długi żeby auto dobrze dociągać .
~Pawel
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Skrzynia doznała awarii przy przebiegu 200 tys. Pamiętam że wyleciał z niej jakiś element i zrobił dziurę w bloku. Wymiana ok 2500zł.
~Andreas_48
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Działa w zasadzie dobrze, czasem tylko zacina się wsteczny bieg, nie da się go wrzucić. Do przodu nie jest źle.
~kawa84
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
troche haczy w fordzie wole te z vw lub bmw. Francuskich aut nie biore pod uwage jezeli ktos by mi dawal za darmo.
~Mariusz
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Nie lubi sportowej jazdy. Jest stworzona do delikatnej zmiany. Przy próbie bicia rekordów do setki, zdarzy się ze coś zazgrzyta.
Ford Focus I Kombi