Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Silnik 1.8 TDCi 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po 110 tys. km spisuje się super.
Fajne auto dla rodziny, oszczędne, duże, pakowne. Ja miałem trochę usterek ale z innych ocen widzę że nie jest to norma, miałem chyba bardziej zawodny egzemplarz. Teraz auta mają tyle czujników, elektroniki że siłą rzeczy są bardziej zawodne. Wszystkie przeglądy robię w aso. Generalnie polecam to autko. Teraz myślę o wymianie na minivana, chyba kupię S-maxa lub Tourana.
Przy 4 osobach i bagażu trochę mu brakuje dynamiki. Jak jadę sam to można poszaleć.
Bardzo rzadko chaczy, zwłaszcza jak jest zimno.
Super
Ok
Wszystko na swoim miejscu.
Zimą bardzo długo się nagrzewa no ale to diesel.
Ok.
Przy 110 już zaczyna być głośno.
Jeżdżę raczej spokojnie, w Polsce na trasie 90 - 110 km/h poniżej 4,8 l. Miasto i trasa po połowie 5,8 Mam wrażenie że im starszy tym bardziej oszczędny.
Raczej pozytywnie.
Przekaźnik wycieraczek. Uwaga, bardzo źle wymienia się żarówki z przodu, jak już mi padnie jedna to od razu wymieniam drugą żeby nie męczyć się gdzieś na trasie.
Przy 40 tyś. km musiałem skorzystać z lawety. Padł czujnik przy silniku, serwis nie mógł sobie poradzić z tą usterką. Dopiero druga wizyta w serwisie załatwiła sprawę (naprawa 400 zł). Po czterech latach zardzewiały drzwi (l i p) przy lusterkach i miska olejowa (przeciek!). Naprawa drzwi gwarancyjna choć serwis na początku robił problemy, miałem małą rysę na zderzaku i lusterku, pan fachowiec uważał że mogło to mieć wpływ na korozję. Malowanie trwało 8 dni, szok tyle czasu bez auta. Uwaga na korozję na drzwiach pod plastikiem lusterek, trudno to wykryć podobno to norma dla Focusa, tak mówił pracownik serwisu. Wielki pozytyw za zawieszenie, po 110 tys. km nic w nim nie wymieniałem i jest ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 101KM 74kW [l/100km]

5,6