Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Zosia, 4 lata temu
Silnik 1.8 TDCi 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Pierwszy diesel zaskoczył mnie trwałością. W benzyniaki sporo włożyłam a tu? Nic.
Zawieszenie
Auto kupiłam w ciemno i na szybko. Potrzebowałam pilnie czegoś na dojazdy do pracy. Mój pierwszy diesel (jestem zwolenniczką benzyn). Miłe zaskoczenie. Mogę rzec, że użytkowanie go przez okres ponad dwóch lat był bezawaryjny. Wymiany wyłącznie eksploatacyjne. Auto przestronne - pomocne w przeprowadzkach, tanie części - pomijając wtryski, ale te podobno miał regenrowane przez wcześniejszego właściciela. Klimatyzacja automatyczna na plus - odparowywanie szyb błyskawiczne nie wspominając o grzanej przedniej szybie - to powinno być bezwzględnie we wszystkich autach
Nie ma co narzekać. Trwała, elastyczna jednostka. Jedyne o co można się czepiać - kultura pracy... Jak to diesel.
Zero problemów, szarpania.
No tu będzie gorzej - ruda lubi pojawiać się na salonach. Na szczęście nie aż tak, żeby mieć przeciągi w kabicie ;)
Auto ogólnie przestronne, widoczność bardzo dobra, mimo że to kombi, parkowanie tyłem i w ciasne miejsca bez żadnych kłopotów - dzięki do raj widoczności
Dużo się w niego zapakuje, nie ma co! Przeprowadziłam się nim dwa razy, w małej ilości kursów.
Tu dam ocenę na środku. Jak wyżej wspomniałam - klima i odparowanie szyb rewelacja, chłodzenie też... grzanie zima? Tu już gorzej, jak to w dieslu. Trzeba poczekać zanim się rozgrzeje
Słabe. W aucie jest głośno.
Daje piątkę - ale zaznaczam, że nie miałam problemów z wtryskami. Eksploatacyjne części tanio - klocki tarcze, przewody hamulcowe, regeneracja zacisków.. Nieduże koszta. Regeneracja alternatora.
Poważnych żadnych. Miło będę wspominać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 101KM 74kW [l/100km]

7,2