Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzenie się auta:) SUPER polecam
Karoseria : Po 4 latach wymiana wszystich drzwi - Ponieważ było jeszcze serwisowane auto w ASO więc poszło na gwarancji.
Silnik : Pompa paliwowa - padła po 160 tys. - trzeba było kupić taką po regeneracji koszt 3,6 tys.
Układ elektryczny : Awaria centalnego zamka. Bardzo kosztowana naprawa około 1tys.
Ogólnie oceniam samochód dobrze z minusem. Przeciętny jeśli chodzi o spalanie. Dobrze się człowiek czuje w środku i super się prowadzi oraz jest dostępny w przystępnych cenach na dość dobrym wyposażeniu. Minusów jest dużo - bardzo drogie ASO. Dlatego należy mieć zaufanego mechanika. Samochód po 10 latach odwiedza co dwa miesiące mechanika a to już nie jest dobra sprawa. Z silnikiem były trzy awarie. Na chwilę obecną jak miałbym kupić samochód to pewnie japońca.
Elastyczność OK, kultura jak na diesla OK Z napraw: - wymieniona została pompa wody - świece - awaria pompy oleju (skończyła się zatarciem silnika)
Skrzynia biegów działa bez zarzutu. Lekko się wyrobiła (ma luzy na drążku)
Układ jezdny OK - dobrze się prowadzi. Zawieszenie wielo-wachaczowe działa doskonale. Jak na polskie drogi po ostatniej wymianie zrobiłem 20tys i zero stukania :)
Mojej żonie lepiej się jeździ o wiele większym VW T4 niż Focusem. Ciężko manewrować (parkować) w dużym mieście. Jeśli chodzi o jazdę na trasie to super - prędkość czuje się dopiero od 160 km/h.
Ergonomia podoba mi się jednak za brak podłokietnika nie wystawiłem oceny wyższej.
Klima OK - wentylacja OK - lubią parować szyby z tyłu.
Przestrzeń dostateczna - ale za brak podłokietnika ocena niżej.
Jak na diesla jest OK. Słychać nieraz tylną klapę na nierównościach - ale to już lata.
Zużycie na poziomie 6,5 l/100km. Mogło by być mniejsze.
Cena do jakości - na pewno jest dobra. W dieslu można znaleźć dobrze wyposażony model za przystępną cenę.
Odnośnie drobiazgów to: - szyba tylna, awaria mechanizmu podnoszenia. - Elektryka - otwieranie bocznych drzwi z pilota nie działa i należny za każdym razem wchodzić i z osoba zamykać i otwierać drzwi pasażerowi. Męka. - po za tym było kilka innych usterek ale związanych z elektryką. - wymiana co jakiś czas tulei z przedniego zawieszenia.
Po 4 latach wymian wszystkich drzwi - na gwarancji i malowanie. (wdała się rdza) - Po 7 latach i przy przebiegu 160 tys. Należało wymienić pompę paliwową na taką po regeneracji. Bo za nową chcieli 7 tys. a po regeneracji kosztowała 3,6 tys. :) - Po 9 latach padł zmienik napięcia i popsuł akumulator. - Po 10 latach - Przednie zawieszenie do całkowitej wymiany (wahacze i drążki). Tylne również ale skończyło się na samych tulejach. Na domiar złego pompa oleju padła na autostradzie przy prędkości 170km/h - efekt był opłakany - silnik zatarty i musiałem wstawić używany po angliku - koszt tej naprawy zamknięty został w granicach 2,5tys PLN.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

6,3