Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Krzysztof, 14 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : W porównaniu do BMW 3- bajka. W porównaniu do Renault Laguny II - już taka bajka to nie jest.
Auto w swojej klasie naprawdę bardzo dobre. Robi na mnie lepsze wrażenie od swojego konkurenta - VW Golfa IV, którym też miałem przyjemność jeździć. Ma swoje mankamenty - ale to w końcu już 10 letni samochód - cudów od niego nie oczekuje. 90 km pod maską to też nie rewelacja - ale na polskie drogi po co więcej?
Nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy silnika. Jak na diesla pracuje cicho. Jedyny mankament to b. słaba moc do 1700 - 1800 obrotów - samochód bardzo wolno się zbiera jak jest obciążony do III biegu.
Żadnych luzów. Biegi wchodzą jak w "masło".
Co do samego prowadzenia - idealny samochód na trasę dla spokojnego kierowcy. Dobrze łapie nierówności polskich dróg. Ani za sztywny, ani za miękki. Taki w sam raz :)
Nie mam zastrzeżeń co do widoczności. Problemem dla nie wprawionych może być zaparkowanie kombikiem w mieście (ale bez przesady - nie jakimś wielkim).
Wszystko na swoim miejscu. Minus - brak podłokietnika w mojej wersji - ale dla chcącego nic trudnego.
Gdyby nie padło mi ogrzewanie tylnej szyby byłaby ocena celująca.
Bagaże nie mają na co narzekać (także te siedzące na tylnej kanapie - przynajmniej się nie skarży nikt ;)).
Silnik jest po to aby go słyszeć - bez przesady oczywiście. Jest tak jak powinno być. Czasami muszę ściszyć radio by wsłuchać się w jego odgłosy.
Ze zużyciem zawsze mogłoby by być lepiej - ale nie narzekam. Ostatnie tankowanie do pełna (52 litry wchodzi). Zrobiłem ok. 700 km (I 2010)- ale paliwa jeszcze 1/4 baku - w lato dochodzę na pełnym do ok. 1000 km. Naprawy w ciągu roku: - rozrząd, olej - 900 zł - akumulator - 300 zł - naprawa rozrusznika i regulacja zapłonu, płyny, diagnostyka komputerowa - 700 zł Naprawy związane z tym, że samochód kupiłem równy rok temu - stał pod chmurką niemal rok, palony od święta. Raz mnie zawiódł - ale to jeszcze przed naprawą rozrusznika. Od 6 msc chodzi jako nowy - jedna usterka to ogrzewanie tylnej szyby działa tylko do połowy jej wysokości.
Focus kombi w tym przedziale cenowym aut do 15 tyś. wydał mi się rok temu najlepszym rozwiązaniem. Użytkując go potwierdziłem tylko swoje zdanie na jego temat. Dobry samochód za dobrą cenę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

6,3