Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Korozja
Muszę przyznać, że to auto mi się nie podobało, szczególnie ta deska, jednak poprzednie auta które miałem były dość awaryjne i postanowiłem znaleźć coś ze sprawdzoną konstrukcją. Szukałem konkretnie focusa z silnikiem 1.8 TDDi 90km, nie chciałem żadnych wtryskiwaczy. Do tego prosta w konstrukcji turbina, brak dwumasy, jeden z ostatnich prostych diesli. W przeciągu dwóch lat robiłem rzeczy czysto eksploatacyjne, olej, wszystkie filtry, raz akumulator (poprzedni motorcrafta wytrzymał 6 lat), raz przetarł się jeden z węży od turbiny, wymieniłem końcówki sworzni i wymiana rezystora dmuchawy (wada fabryczna, do usunięcia w 15 minut, koszt uwaga - 6zł) Zapomniałem także o sterowaniu nawiewem, też spotkałem się że klapa sterująca nawiewem się "zakleja" w jednej pozycji. W 2015 na wakacjach zrobiłem nim 1000km bez zająknięcia, w 2016 byłem nim 4 razy nad polskim morzem. Mechanicznie auto naprawdę świetne, pewne, zawsze gdy wsiadam nie zastanawiam się czy dojade czy nie jak to miało miejsce w poprzednich moich samochodach, jedynym czego musiałem pilnować to poziomu paliwa. Jedyny minus to korozja - widać ją delikatnie na nadkolach z tyłu, przy listwie i na brzegach tylnej klapy, w dolnej części przednich błotników oraz warto spojrzeć w szczelinę pomiędzy uszczelką tylnej klapy a zderzakiem. Gdyby nie rdza to auto miałoby u mnie dożywocie.. Jeśli dla kogoś jest istotny znaczek na grillu bądź masce niech kupuje VAG-a, Ci, którzy nie chcą 3/4 swojej wypłaty przeznaczać na auto z czystym sumieniem polecam focusa, za dobrą cenę mamy auto z wielowahaczem z tyłu - pięknie się prowadzi w zakrętach, pakowne - 4 osoby dorosłe na tygodniowy camping ze stolikami materacami krzesłami itp. dał radę. Z żadnym autem się tak nie zżyłem jak z foczką, to naprawdę dość solidne i wdzięczne auto.
Pracuje świetnie i z wysoką kulturą
Minimalnie haczy ale przypuszczam że to kwestia końcówki sprzęgła
Prowadzi się świetnie dzięki zastosowanemu z tyłu wielowahaczowemu zawieszeniu
Na wysokim poziomie
schowki wystarczajace
pomijając problem dmuchawy i sterowania kierunkami nawiewu jest OK
W 4 osoby dorosłe można spokojnie podróżować
do 130 jest okej, potem jest głośniej
Tansze niż skutera! :)
Doskonała
Rezystor dmuchawy czy sterowanie nawiewem to dla mnie pierdoły, nie powodują że nie wróci się do domu na kołach.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]