Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

zico, 17 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Auto byłoby dobre, gdyby to nie był Ford tylko cokolwiek innego. Auto ładne(bardzo), funkcjonalne (chociaż ciasne), ale nie obyło się bez wizyty u mechanika raz na kwartał. Raz miałem Forda (ścierkę) i myślałem, że firma ta zrobiła krok do przodu. Chyba, że w stylistyce. Dlatego po dwóch latach sprzedaję to autko i wiem, jakiego więcej auta nie kupię...
Silnik jak silnik, ale na pewno dynamiczny, mało pali, w miarę niezawodny, dobrze odpala w zimie, stanowi najmocniejszy punkt tego samochodu.
W zasadzie poprawna, ale brakuje mi tu lekkości i dobrego ułożenia dźwigni, przeszkadza to przede wszystkim mojej żonie, która musi rękę cofać do tułu pomimo zajęcia odpowiedniej pozycji przy kierownicy.Poza tym czasami minimalnie haczy (skrzynia, nie żona).
I byłoby wspaniale, gdyby nie to, że żadne zawieszenie nie wytrzyma naszych dróg, a jak wymieniać, to w kompletach (cały wahacz). Cóż jest to auto robione pod serwis, nie pod klienta. Pomimo tego jest to druga jasna strona tego auta.
Jak w większości nowych aut. Przy kombi trzeba jeżdzić "na lusterka", ale nie jest żle.
Trzeba się do pewnych rzeczy przyzwyczaić, co marka to obyczaj. Sprytne otwieranie bagażnika na desce, bardzo przydatne. Fatalne fotele, szczególnie przy długich jazdach. No i straszna ciasnota, wcześniej jeździłem "Nubirą" (bardzo sobie to auto chwaliłem) i tam fotele były dużo lepsze.
Bardzo mocno parujące szyby, (pomimo wymiany fitra przeciwpyłkowego), dopiero włączenie "klimy" robi z nimi porządek. No i długi czas nagrzewania auta, ale turbodiesle tak mają.
Niby duże auto, ale mam straszne uczucie ciasnoty(choć chłop ze mnie mały), a przy tym obolałe nogi, bo często ładuję nimi przy wsiadaniu o deskę. Duuuży bagażnik (kombi). Z tyłu mało miejsca dla pasażerów. Gdybym mógł wcześniej przejechać tym autem 1000 km to bym go nie kupił, ze względów wyżej wymienionych.
Dieselek pracuje dobrze, wiatr szumi niewiele, można hulać.
Paliwa papa niewiele, wręcz mało. Ale... Serwis puszcza spokojnie z torbami, więc do serwisu się nie jedzie, chyba, że musi. W sklepach części do Fordów generalnie stanowią najdroższy asortyment. A mechanicy (nie jeden, wszyscy), mówią, że Ford to Ford i co przy innych autach jest normalnie zrobione, to w Fordzie musi być udziwnione (mechanika, elektronika).
Na żadnym aucie przez dwa lata tak nie dostałem w plery jak na Fordzie. Inna sprawa, że auta mocno staniały. Ponieważ dbam o auto, to myślę, że jak sobie ktoś to autko ode mnie kupi, to na pewno jeszcze długo pojeździ. Co najwyżej trochę się pow.. podenerwuje.
Totalna kiszka, auto ładnie wygląda, ale przy użytkowaniu dłuższym wszystko staje się byle jakie, tandetne plastiki, nie najlepsze obicia foteli, gumy przy pedałach strasznie się wycierają.
Alternator (dwa razy), zawieszenie (drogie), KOROZJA!!!!!!!!! totalna tandeta i dziadostwo najwyższej miary!!!!!!!! I kilka innych mniejszych i bardzo wkurzających rzeczy. I zawsze komentarz zaprzyjaźnionego sprzedawcy, u którego mam solidny rabat, a nie mówiłem, żeby Pan tego Forda nie kupował.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

5,3