Lista ocen Ford Focus I (1006) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1090 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walec
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Jeżeli wszystko jest sprawne to spalanie jest rewelacja. Podczas wycieczki do Bułgarii, przy prędkościach rzędu 90 - 120km/h - 5,5 litra Miasto przy normalnej jeździe - 7 litrów, chyba że się spieszymy no to wtedy dojdzie do 8,5 litra. Niestety ostatnio (przebieg 225 tys.) końcówki wtrysków zaczęły \"lać\" i spalanie zwiększyło się o jakieś 2 litry.
~Marcin2m
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Przy dynamicznej jeździe, w Krakowskich korkach średnie spalanie na poziomie 6,8 l/100km uważam za bardzo dobry wynik. Nie jest to jednak mistrz oszczędzania, noga-piórko u mnie nie daje wyniku poniżej 6l. Poza terenem zabudowanym można zejść do 5l, ale nie jest to łatwe. Plusem jest to, że jak się chce trochę poszaleć to spalanie nie skacze drastycznie.
~Matthewnow
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Autko jest bardzo ekonomiczne. Potrafi bardzo miło zaskoczyć na trasie gdy spalanie może spaść poniżej 5L/100km. Maksymalne spalanie występuje mroźną zimą, szczególnie przy jeździe po mieście spalanie potrafi mocno przekroczyć 7L/100km. Przy mieszanej jeździe bez szaleństw, ale też bez specjalnej dbałości o ekonomie Focus spala średnio około 6L/100KM.
~Qbaleo
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Jak na silnik benzynowy 1.6 w normie. Spalanie w mieście stosunkowo wysokie 9,5 litra na sto w korkach warszawskich z klimą. Trasa z klimą przy spokojnej jeździe można zejść poniżej 6 litrów, przy dynamicznej jeździe z prędkościami 130-140km/h przy częstym wyprzedzaniu ok 7-7,5 litra z klimą. Części i przeglądy poza ASO wyjątkowo tanie.
~shogel@tlen.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Co mnie zaskoczyło, to mała różnica w spalaniu miejskim i na trasie. Minimalnie zszedłem do 6.3, maksymalnie 7,2. Najczęściej jest 6.7-6.8 ropy. Przy tym nie jeżdżę wolno i ospale. Przeglądy w aso forda to ok. 600 zl podstawowy , standardowo co 15 tys. km. Dla mnie to dużo, aczkolwiek to właściwie pierwsze moje auto, także trudno mi porównywać.
~Piotr Wajszczak www.skandal.pl
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
duzo jezdze po niemczech 100-120/h na autobanie to 5,1l niemieckiego :P diesla / 100km ale co ciekawe jazda po miescie , a do anemicznych nie naleze to ok 6,4l /100 wiec nie jest zle przeglady takze nie sa bardzo drogie do 60tys stracilem w sumie 2000zl na przeglady auto na szczescie na gwarancji bo suma napraw gwarancyjnych to juz ok 7000zl
~grabczyk
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
I tu jest problem, bo części i obsługa nie są najtańsze choć nie mam jeszcze najdłuższego doświadczenia w tym względzie - miałem okazję wymienić to co się raczej zużywa aniżeli psuje - tarcze przód (Lukas) a´ 220 zł i klocki (włoskie) a´ 100 zł, plus inne materiały eksploatacyjne typu olej, filtry itd. Płaciłem już mniej w oplu, fiacie i vw.
~andrzej
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
jak na kombi 115KM spalanie całkiem przyzwoite. W mieście do 9,5 l /zima/, w trasie przy przeciętnej jeździe da się zamknąć w 6,5l. Podczas szaleńczego powrotu z wakacji- cały czas 180-200km/h z włączoną klimatyzacją nieco powyżej 8l. Ceny przeglądów w ASO nie szokują, zwłaszcza w porównaniu do japończyków, którymi poprzednio jeździłem
~Pe^Pe^
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Oj kłamie producent w danych technicznych (chyba, że jeżdziłbym wciąż 90km/godz). No i Klima podobno też swoje musi zuzyć. A ocena tak niska głównie z powodu kosztów serwisowania. Np. duży przegląd po 45 tys. km kosztował ponad 920 zł!!! A nic dużego poza wymianami oleju, filtrów i świec (dodatkowo oświetlenie tablicy rejestracyjnej i 2 żarówki).
Dziennik kosztów dla Ford Focus I
6,3
9,2
10,3
~pijawka11
Hatchback 1.8 16V 115KM 85kW
Auto używane od 2 miesięcy, na gazie przejechane 6 tys km, jazda głównie w cyklu mieszanym. Silnik dość żwawy i przy spokojnej jeździe do (110km/h) bardzo oszczędny. Co do ubytków oleju to na 6 tys km przejechanych przeze mnie na razie brak i oby tak dalej. Ogólnie auto jak na razie jest dla mnie miłym zaskoczeniem.