Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

neon2909@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Idealnie się prowadzi. Jazda tym autem to prawdziwa przyjemność. ESP świetnie pomaga w jeździe. Jeżdżę agresywnie i nie raz ratowało mi skórę.
Super auto. Nie zamienił bym go na żadnego "pancervagena". Super osiągi i ESP w standardzie. Właściciel niejednego Audi lub VW nie raz zdziwił się na światłach. Super dynamika i to kosztem tak niskiego spalania. Wygląd auta w wersji FL - świetny. Agresywny wygląd, idealne proporcje i bryła. Idealnie zestrojenie silnika i zawieszenia, auto bardzo dobrze się prowadzi bez względu na warunki pogodowe i nawierzchnie. Miałem trochę aut i TO bardzo mi odpowiada. Zamontowałem stację multimedialną i pozostawiłem fabryczne głośniki. Gra to całkiem fajnie, nawet bez "pieca" w bagażniku. Polecam eksploatowanie auta na dobrym ON i częste wymiany oleju. Odbije się to pozytywnie na silniku. Auto dodatkowo wyposażyłem w światła LED do jazdy dziennej firmy Hella. Zamontowałem je w miejsce świateł przeciwmgielnych których fabrycznie nie miałem. Bardzo fajnie to wygląda i oszczędzam na żarówkach i prądzie ;-). Niestety eksploatowanie silnika diesla pociąga za sobą wyrobienie pewnych nawyków ( spokojna jazda na zimnym silniku i "wyciszanie" turbo po długiej i agresywnej jeździe). Wszystko jest jednak kwestią przyzwyczajenia i nie ma tu odstępstw od jakiejkolwiek firmy. To mój drugi ford i wbrew powszechnym opinią mam bardzo dobre zdanie o tej marce. Polecam wszystkim to auto.
Po przeprowadzeniu "optymalizacji" w Vtech Pomorze silnik ma 115 KM. Najciekawsze jest to , że fabrycznie miał mieć 90 KM a na hamowni wyszło 100 KM. Świadczy to o tym , że ma duży zapas mocy. Moment po "zabiegu" skoczył na 290 Nm. Świetna dynamika i osiągi kosztem niskiego spalania.
Pracuje "książkowo". Idealnie dobrany skok skrzyni. Biegi "wchodzą" intuicyjnie bez oporów i zgrzytów.
Prowadzenie jest prawdziwą przyjemnością. Samochód prowadzi się jak po sznurku bez względu na szybkość. Jest sztywny a zarazem komfortowy.
Nie mam zastrzeżeń. Duże lusterka boczne. Mój focus ma kamerę cofania więc przez tylną szybę rzadko zaglądam.
Trochę dużo plastyków. Szczególnie zaskakuje to na tapicerkach drzwi. Są jednak dobre tego strony. Czyszczenie jest dużo prostsze. Kierownica przy najniższym ustawieniu zasłania wskaźniki.
Klima mimo, że manualna pracuje doskonale. Nie mam problemów z parowaniem szyb itp. Zaskakuje bardzo powolne nagrzewanie się silnika ( Szczególnie w trakcie jazdy po mieście ) Zamontowałem podgrzewacz elektryczny w mały układ i jest dużo lepiej. We wcześniejszych wersjach było to fabrycznie montowane, nie wiem dlaczego ford z tego zrezygnował.
Trochę mało miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy. Ale to kompakt, nie ma co wybrzydzać. Bagażnik obszerny, fotele wygodne choć fotel kierowcy wykazuje luzy na siedzisku.
Bardzo dobrze wyciszenie grodzi silnika. Silnik jednak zimny pracuje twardo i jest głośniej. Przy dużych prędkościach ( na trasie ) jest idealnie. Żadnych świstów i zawirowań powietrza.
Koszty eksploatacji zaskakują. Auto pali bardzo mało nawet przy agresywnej jeździe. Eksploatuje auto TYLKO na BP Ultimate które jest nieco droższe. Serwis pod warunkiem, że kupimy swoje materiały eksploatacyjne nie jest drogi. Dla porównania olej Formula F 5W/30 w serwisie ok. 250 zł na allegro po 120 zł. Ceny nowych części w serwisie bardzo niskie. Lampa tylna przeciwmgielna z żarówką 50 zł. Nie opłaca się szukać po szrotach.
Super auto. Nie zamienił bym go na żadnego "pancervagena". Super osiągi i ESP w standardzie. Polecam wszystkim.
Nie miałem żadnych usterek. To mój drugi ford i wbrew powszechnym opinią mam bardzo dobre zdanie o tej marce.
Ford Focus II Hatchback 5d