Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

MICHAŁ, 8 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bajka po prostu
kilka wad jest ale które auto ich nie ma :)
demonem przyspieszenia to on nie jest ale jak na 90km i tą masę to radzi sobie świetnie
precyzyjna i w odpowiednim miejscu :)
lata jak przyklejony do drogi, ogólnie na +, wcześniej jeździłem BMW e36 i tam na warszawskich drogach można było niekiedy zęby zgubić
jest to hatchback więc odwracając się do tyłu zobaczymy słupki wielkości statuy wolności więc do tyłu masakra, za to lusterka nadrabiają i jakoś tam jest, co do przodu tu niestety też dość szerokie słupki ale jakoś idzie się przyzwyczaić
no jest lato więc klima daję radę chociaż jak było 38na dworze to w korku trzeba było zamykać obieg wewnętrzny bo nie dawała rady, z ogrzewaniem to nie wiem ale straszą że będzie na krótkich trasach i w korkach zimno (aluminiowy blok )
jak na tą wielkość autka to narzekać nie można
no oszczędności tu niestety widać i słychać w trasie powyżej 120km/h już dość głośno,
Witam Foczkę mam od 3 miesięcy, zakupiłem ją z przebiegiem 130000km zrobiłem nią 5tyś km i co mogę powiedzieć to że jestem mile zaskoczony spalaniem, zacznę od miasta bo tu są 2 wyniki, pierwszy z nich to dystanse po około 4km tu zaskoczenie bo średnio wyszło mi 7.2l/100km (Warszawa rzecz jasna więc wynik bardzo dobry ) drugi wynik to 6,6 normalna jazda miejska warszawskie korki i dystanse po około 20/50km po mieście, Co do trasy to szok ten malec schodzi lekką ręką ze spalaniem poniżej 5l/100km trasa warszawa/łódź i z powrotem spalanie średnie 4,4l/100km( są to rzecz jasna wskazania z komputera który sprawdzałem już kilka razy i specjalnie się nie myli zaniża około 0,1l ) z ciekawostek jadąc kiedyś do łodzi zresetowałem licznik średniego spalania na autostradzie na dystansie około 100km wynik 4,1l/100km prędkość przelotowa w miarę stała 120km/h, czego chcieć więcej POLECAM !
za tą kasę nie wymagam więcej miało być oszczędnie i jest miało byś do 14000zł jest, miał być 2005r i też jest :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

5,4