Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

mkmarcin, 6 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Największym mankamentem jest jakość wykonania, szczególnie wnętrze podatne na zużycie. Kierownica, elementy plastikowe zużywają się bardzo szybko. Jakość spasowania też bardzo kiepska. Często coś odstaje skrzypi ( nie tylko w moim egzemplarzu). Moje poprzednie samochody, pomimo że starsze generacynie to były o klasę wyżej pod tym względem. Reszta same plusy. Diesel pomimo małej mocy daje radę, jest też dość cichy, ładnie się zbiera. Wersja bez dwumasy niemal bezproblematyczna. Podobno podatne na szybkie usterki były turbiny. Ucieka nam jednak temat dwumasy i dpf, czyli zmora dzisiejszych diesli. Spalanie 5l,pojemność wnętrza, ustawność bagażnika to poezja w tej klasie cenowej. Prowadzenie zdecydowanie lepsze od kumpli w klasie ( mam porównanie z honda civic, golf 5, fiat stilo) Gdyby nie jakość wkonania auta, brak dbałości o szczegóły, dałbym 5 gwiazdek.
Dynamika i ekonomia na dobrym poziomie. Wersja 90 koni dla niektórych zbyt słaba, ja jednak wybieram ją chcąc uniknąć problemów z dwumasą i dpf.
Dziwnie wskakujący 3 bieg, ale do przyzwyczajenia.
Poezja, jak na tą klasę. Pewnie pokonuje zakręty, zawias komfortowy.
Podatna na korozję
do przodu idealnie, do tyłu nic nie widać.
Wszystko na swoim miejscu
Klima manualna chłodzi ładnie, nie ma problemów z parowaniem.
Bardzo dobrze zarówno z przodu jak i z tyłu
Jak na diesla dobrze, jednak powyżej 100 szum daje nam we znaki.
5l spalanie w cyklu mieszanym przy dynamicznej jeździe. Części śmiesznie tanie, jeżeli się już oczywiście zepsuje to nie ma płaczu przy bankomacie.
Najlepszy kompakt w tamtym roczniku.
Do tej pory elementy typu klocki, tarcze, filtry. Czasem odpadnie jakiś plastikowy element :)
Brak jak na tę chwilę

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]