Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Artpe, 18 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry samochód.
Silnik super, jestem bardzo zadowolony, ładnie przyśpiesza już od 2000 obr., cichy i ekonomiczny.
ogólnie bardzo precyzyjna, czasami tylko ciężej wchodzi 3 i 4 bieg,
nie mam zastrzeżeń, z dużą prędkością można pokonywać łagodne łuki, żadnych przechyłów itd.
trochę ograniczona widocznośc do tyłu ( 5D), może przydałyby się czujniki cofania i hak ;-)
wszystko jest tam gdzie miało być :-))
dość oporne nagrzewanie się w zimie, ale to diesel i przy -27st. C jestem w stanie to wybaczyć ;). Wentylacja bardzo dobra, nigdy nie miałem problemów z parującymi szybami.
troszkę mogłobyć więcej miejsca z tyłu na nogi, za moim fotelem zostaje może góra 25 cm... Bagażnik spory i regularny.
silnik słyszalny tylko przy przyśpieszaniu, jazda 140-160km/h wogóle nie męczy, nawet szumy powietrza nie są zbyt natarczywe. Natomiast przy jeździe miejskiej lub po gorszych drogach słyszalne są odgłosy pracy tylnych kół i tylnego zawieszenia ( wersja 5D) może należałoby trzochę poprawić wyciszenia bagażnika....
najniższe spalanie w mieście ( Wawa) to ok. 6,5 l/100 km, przy arktycznych mrozach nieco przekraczało 7 l. Co do spalania na trasie na razie ciężko jest mi powiedzieć, droga 240 km tam i 240 km z powrotem : spalanie wyszło na poziomie 6,8l/100 km, ale : w pierwszą stronę jechałem 2h przez Wawę !!, prędkość z powrotem wahała się miedzy 140-160 km/h.
Cena do zniesienia,chociaż zawsze mogła być mniejsza :-)) W wersji FX silver brakuje mi komputera i podłokietnika .....
jak dotąd nic się (odpukać ) nie popsuło,ale hałasują plastiki od regulacji pasów na słupkach bocznych. Ciężko zamykają się drzwi kierowcy od środka... może to wina uszczelek?
nie było poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

6,3