Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Marian, 12 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Czytałem wiele opinii o zawieszeniu i zawsze było chwalone, ale trzeba pojeździć chwilę Focus\'em żeby naprawdę docenić jak to auto potrafi się zachować w zakręcie i jaki daje komfort na nie równych nawierzchniach. REWELACJA!!
Auto warte polecenia, silnik oprócz trochę za głośnej pracy bez zastrzeżeń, ja mogę tylko zarzucić mu troszkę brak mocy, ale to subiektywne odczucia - znajomi mają takie auta i uważają, że wystarczy w zupełności. Zawieszenie jest super, aż chce się tylko po zakrętach brykać, dobre gumy i naprawdę można poszaleć. Wyposażenie Gold X warte polecenia, automatyczna klima bezcenna. Spasowanie wnętrza dobre, materiały również na dobrym poziomie. Minimalnie za mało miejsca na tylnej kanapie dla wysokich osób, ale w moim przypadku to jednostkowy przypadki,także nie uważam tego za minus. Bagażnik wystarczająco duży, jeszcze nigdy jadąc na wakacje w dwie osoby go nie zapełniłem.
Silnik według wielu optymalny - moc, spalanie, koszty zakupu i użytkowana. Ale w mojej opinii brak mu troszkę mocy, spalanie na optymalnym poziomie, dopiero przy autostradowych wojażach lubi wypić trochę za dużo.
Przydała by się ocena 5-. Skrzynia chodzi prawie bez zarzutu - szybki start wiąże się z haczeniem trójki.
Coś wspaniałego - komfort plus super prowadzenie po zakrętach, pozwala na piękne doznania pod warunkiem posiadania ogumienia które nadąży za autem. Na szutrach z sporymi ubytkami zachowuje się bardzo poprawnie, komfort porównywalny do najnowszego modelu Subaru Forester, który jednak jest bardziej przystosowany do tego typu nawierzchni.
Bez zastrzeżeń - może dlatego że kombi z praktycznie pionową klapą. Lusterka wręcz gigantyczne co mocno ułatwia przemieszczanie się po mieści i zatłoczonych parkingach.
Wszystko pod ręką, nad niczym się człowiek nie zastanawia.
Dwustrefowa i automatyczna - polecam, warto dopłacić parę złotówek. Wygoda i działanie bez zastrzeżeń. Klimatyzacja w miarę sprawnie schłodzi wnętrze, a ogrzewanie jeszcze szybciej ogrzewa.
Przednie fotele bez zastrzeżeń mam prawie 190cm i bez problemu zajmę wygodną pozycję, niestety z tyłu już nie jest aż tak dobrze - osoba mojego wzrostu za mną nie będzie miała wystarczająco dużo miejsca na nogi, ale dla rodziny 2+2 wystarczająco dużo przestrzeni.
Niestety nie najlepiej. 1.6 100KM należy do dość głośnych jednostek napędowych, a o wyciszenie nie zadbali za mocno, powyżej 3500obr/min jest trochę za głośno - a tą są obroty przy prędkości 120km/h.
Ocena 5-! W mieści 9-9,5l. Trasa zależy od prędkości można zejść do 6,1 - 90 do 100 km/h, a może spalić i pod 9 - autostrada niemiecka i 170km/h. Ceny przeglądów w ASO nie zabiją, podstawowy 480zł, rozszerzony 850zł. Napraw nie było.
Cena nie jest zaporowa. Można kupić Hyundai\'a i30 czy Kia Ceed taniej z podobnym wyposażeniem, ale miałem przyjemność podróżować jednym i drugim autem i powiem, że te kilka tysięcy dorzucone do Focus\'a były tego warte. Materiały wykończeniowe lepsze w Fordzie co poprawia komfort podróżowania, a zawieszeń nie można nawet porównywać!
Brak jakichkolwiek usterek.
Brak jakichkolwiek usterek.