Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW 2005-2011 (32)

~wrobelcwirek
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
OK, z wyjatkiem jazdy autostradowej (halas i brak mocy) (Widoczność)
2,9
~norbertmag
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Samochod oceniam zle. Jest cala masa innych porownywalnlnych cenowo samochodow znacznie obszerniejszych i tanszych w eksploatacji. Samochodem jezdze od nowosci, wiec wiem co pisze. Widzialem opinie osob, ktore maja go od niedawna i sa zachwycone. Pogadamy jak troche kilometrow przejedziecie i jak na mrozie postoicie przy samochodzie czekajac na lawete. Ja zdecydowanie odradzam.
3,3
~A. M. Ford ?
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Ogólnie troche wszedzie sie rozpisalem wiec jest co poczytac. Juz troche jezdze tym samochodem i tak jak pisalem w innych podpunktach. Jezeli ktos szuka auta bezawaryjnego to napewno to auto tym nie jest. Oprócz kilku naprawde powaznych awarii ciagle cos jest nie tak. Jak nie zawieszenie, to jakas uszczelka, to poduszka skrzyni biegów itd.itd. Nie jestem jakimś tam mega marudą ale jak na poczatku przez pierwszy rok bylem zadowolony tak teraz...
~Grzegorz Mlynski (grzegorz.mlynski@gmail.com)
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Ford Focus II to udana konstrukcja. Świetne zawieszenie i układ kierowniczy daje mnóstwo przyjemności z jazdy. 1.6 Ti-VCT to niezły silnik, choć spodziewałem się, że będzie oszczędniejszy, żałuje że nie wybrałem 2.0 - podobno dużo cichszy i bardziej dynamiczny. Wersja kombi to udany samochód dla rodziny. Ogólny obraz psuje kiepska jakość wykończenia wnętrza i bardzo słabe wyciszenie silnika i zawieszenia.
3,5
~pawel.agat@interia.pl
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o Focusa. Z jednej strony cały czas bardzo mi się podoba, szczególnie po dodaniu kilku ciekawych elementów (spojler, przyciemniane szyby), ale z drugiej jakość wykonania pozostawia sporo do życzenia. Denerwują też źle pojęte oszczędności, jak choćby bardzo ubogie oświetlenie wnętrze, tylko pojedyńcza lampka z przodu i oświetlenie bagaźnika. Wieczorem z tyłu jest po prostu ciemno. Pod nogami też wykładzina...
~Tomek
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Na miasto i autostrady idealny. Jednak na "środkowych" obrotach brakuje mu mocy, co szczegolnie wkurza podczas jazdy naszymi polskimi drogami. Ale wielki plus za to co dzieje sie na 5-ce po 4200 obrotach czyli od gdzies od 145 km/h - silnik dostaje kopa i jedzie pieknie - na autostradzie super sprawa. Troche jest za glosny w pewnych momentach szczegolnie miedzy 3200 a 3400 obrotow, ale to moze kwestia wyregulowania w serwisie. (Silnik)
~Paweł
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Generalnie jestem zadowolony z Focusa. Silnik 1.6 Ti-VCT zaskoczył mnie pozytywnie. Spodziewałem się większego spalania na trasie. Focus posiada wiele udogodnień typu Climatronic, podgrzewana przednia szyba, lusterka i spryskiwacze. Przekonałem się do Fordów.
~Krakowiak
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Silnik ze zmiennymi fazami. Cyka. Podobno ma cykać, zwłaszcza jak zimny. Nie przeszkadza mi to - o ile się od tego cykania nie zapsuje. Na razie się nie zepsuł i nic na to nie wskazuje. Dosyć elastyczny, daje radę. Co prawda wszyscy mówią, zeby brać we focusie w benzynie 2.0, bo niewiele więcej wachy wypije, a dynamiczniejszy i bardziej cichy. Coś w tym jest. (Silnik)
4,1
~osti
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
jak na razie jestem z samochodu zadowolony. żeby jeszcze mniej palił to byłoby super. na razie jeżdżę 1,5 miesiąca - zobaczymy co będzie za rok!
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
9,1
~Mikołaj
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Auto ma 395 000 km przebiegu i cały czas jeździ wiec chyba dobre mechanik powiedział że powyżej 500 000km za robocizna przy serwisie będzie gratis
Ford Focus II Kombi